Odkedy poznám túto metódu, môžem si doma namnožiť akúkoľvek rastlinku: Ani Euro za priesady z obchodu, s týmto máte plnú záhradu nádherných rastlín!

Záhradkárčenie je veľmi užitočný koníček, ktorý okrem toho, že prospieva fyzickej kondičke prospieva aj našej mysli a duši. Ak si chcete záhradkárčenie užiť ešte viac, máme pre vás skvelý tip, ktorý vám navyše aj ušetrí financie za nákup nových rastliniek. Vďaka tejto jednoduchej metóde totižto dokážete úspešne zakoreniť aj tie najnáročnejšie rastlinky. Je to jednoduché a výsledok naozaj ohromný. Nepotrebujte pritom žiadne drahé stimulátory zakoreňovania.

S týmto zakorenia všetky rastlinky

Niektoré rastliny zakorenia ľahšie a niektoré ťažšie. Dnes vám chcem poradiť perfektnú vec, ako prinútite zakoreniť aj druhy, s ktorými by ste inak mohli mať problém.

Čo potrebujeme?

  • škorica,
  • med,
  • sklenený pohár s výsevným substrátom,
  • plastové vrecko.

Postup:

Základom je získať mladé a zdravé odrezky – spoznáte ich podľa zelenej farby a silných listov. Takéto odrezky majú najviac sily na zakorenenie. Ak je listov na odrezku veľa, môžete ich periediť.

teraz spodok odrezku zapichneme do medu a následne ponoríme do škorice – ak je odrezok príliš široký, tak spodok jednoducho potrieme medom toľko, koľko sa dá. Takto pripravený výhonok zapichneme do výsevného substrátu v sklenenej nádobe. Zavlažíme a celý pohár vložíme do plastového vrecka. Med a škorica zabite škodlivé baktérie a ochráňte koreň pred chorobami, zároveň má vysoko stimulačný efekt. Plastové vrecko spôsobí, že vo vnútri sa vytvori ideálna klíma pre rast koreňov, sklenený pohár zabezpečí dostatok svetla. Toto je podľa mnohých záhradkárov najlepšia a najúčinnejšia metóda na zakorenenie. Po 5 až 10 dňoch rastlina zakorení. Táto metóda je používaná mnohými záhradkármi, vyskúšajte sami.