Melón len nakrájala na kúsky a uložila na plech: Toto jedlo bude hitom celého leta!

Tento recept si zapamätajte, určite bude hitom aj u vás doma! :-)

Všimli ste si, že v predajniach sa stále častejšie objavuje najobľúbenejšie letné ovocie – melóny? Už teraz sa nevieme dočkať, ako si ich budeme počas letných dní vychutnávať. Melón si však môžete užiť aj celkom inak, ako ste zvyknutí – táto žena vám ukáže, ako z neho vyrobiť fantasticky chutnú zmrzlinu bez akýchkoľvek ďalších prísad. Všetko, čo potrebujete je len jeden melón!

Potrebujeme:

Melón – ideálne bez jadierok

Plech na pečenie

Postup:

Melón jednoducho zbavíme šupky a nakrájame na menšie kúsky. Tie uložíme na plech tak, aby boli len v jednej vrstve. Potom vložíme plech do mrazničky na 2 hodiny alebo aspoň tak, aby melón celkom zmrzol.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Plech so zmrazeným ovocím vyberieme z mrazničky. Vezmeme pár kúskov melóna a rozmixujeme v kuchynskom robote. Rozmixovanú zmes navrstvíme na plech a rozotrieme na tenkú vrstvu vareškou. Potom opäť vezmeme kúsky melóna, rozmixujeme a navrstvíme na plech, postupne rozmixujeme všetky kúsky a zmes navrstvíme na plech.

Potom plech opäť vložíme do mrazničky a vložíme ešte na 2 hodiny do mrazničky. Podávame ako klasickú zmrzlinu pomocou naberačky.

Táto zmrzlina chutí úžasne, je jemná a lahodná. Navyše, nepriberiete z nej ani gram – melón má sám o sebe minimum kalórií, no po zmrazení ich má ešte menej.