DAR Z NEBIES na všetky choroby, hovoril môj dedo: JEDEN gram medvedieho cesnaku čistí krv, normalizuje krvný obeh a likviduje cholesterol!

Medvedí cesnak je jedným z mocných divov prírody, ktorý po chladnej a dlhej zime obnoví telo rýchlosťou blesku a očistí telo od hlavy po päty. Môj dedo na tento zelený zázrak nedal dopustiť a vždy s vtipom vravel, že medvedí cesnak dokáže prebudiť aj mŕtveho.

Už jediný gram medvedieho cesnaku obsahuje podľa youtube množstvo éterických olejov, cenných minerálov, solí, vitamín C, karotén, bielkoviny a alicínu.

Ak si ktorúkoľvek časť rastliny votriete medzi prsty, pocítite charakteristickú vôňu cesnaku. Keď však zahryznete do listu, jeho hlavná zložka alín sa pod vplyvom kyslíka premení na alicín, ktorý „pohladí“ kardiovaskulárny systém a pomôže udržať krvné cievy mladé a pružné. Zároveň zabraňuje tvorbe krvných zrazenín.

Okrem toho, že čistí telo od toxínov, má antibakteriálne a antivírusové účinky. Bylinkári tvrdia, že na stimuláciu cirkulácie stačí iba gram sremusu denne a vaša krv prúdi normálne cez vaše žily.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Hematómy a rany, ktoré sa hoja pomaly, sa dajú rýchlo vyliečiť, ak sú potiahnuté miesta potriete čerstvou šťavou z medvedieho cesnaku a pripravíte si kúpeľ z listam. Hneď upokojuje podráždenú pokožku, ekzémy a prejavy dermatitídy.

Základné liečivé kvapky

Jemne nasekajte listy medvedieho cesnaku, aby ste fľašu voľne naplnili po hrdlo. Zalejte domácou pálenkou so silou 38-40%. Fľašu uchovávajte na slnku dva týždne alebo niekde na teplom mieste a pri zdroji svetla.

Preceďte a užívajte 14 až 15 kvapiek denne s trochou vody. Tieto kvapky regulujú krvný tlak a čistia krvný obeh. Nikdy neužívajte pred jazdou autom. Kvapky sú určené len pre ľudí nad 18 rokov.

Upokojujúce víno proti kašľu

Za hrsť najemno nakrájaných listov povarte v štvrť litri bieleho vína. Oslaďte medom a pite pomaly viackrát počas dňa, po dúškoch.

Sirup pre silnú imunitu

200 gramov medvedieho cesnaku pomelieme alebo najemno nasekáme a zalejeme litrom a pol studenej vody. Necháme odstáť prikryté cez noc scedíme a dôkladne vytlačíme všetku šťavu.

Do tekutiny pridáme kilo cukru alebo medu a varíme 10 až 15 minút. Vezmite si jednu čajovú lyžičku trikrát denne.

Šalát plný zdravia

Strúčik cesnaku nakrájajte na kolieska, pridajte 300 g čerstvých listov medvedieho cesnaku, olivový olej a podľa želania balzamikový ocot. Keď šalát okoreníte, môžete nastrúhať tvrdý syr.

Čo lieči?

 

Hlava – zmierňuje bolesti hlavy, spomaľuje proces starnutia, chráni pred mozgovou príhodou, zvyšuje celkovú odolnosť tela.

Pľúca – zmierňuje problémy s chorobami dýchacích ciest, kašľom a čistením dutín od hlienu, pomáha pri chrípke a prechladnutí.

Srdce – posilňuje srdce a cievy, predchádza srdcovo-cievnym ochoreniam, artérioskleróze, chráni pred infarktom, reguluje krvný tlak.

Krv – znižuje zlý cholesterol a tuky v krvi, čistí krvný obeh.

Žalúdok – zmierňuje problémy s gastritídou a vredmi, stimuluje vylučovanie látok chrániacich žalúdočnú sliznicu, priaznivo pôsobí proti parazitom, priaznivo ovplyvňuje normalizáciu črevnej flóry, predchádza chorobám pečene a tráviacich orgánov.

Obsahuje: éterické oleje (0,07%), cenné minerály, cukor, vitamín C, karotén, bielkoviny, tuky, alicín.

 

Foto: pixabay
Foto: pixabay
Foto: pixabay