Kašeľ lieči za 1 NOC: Medový zázrak pre každého, koho trápi kašeľ a boľavé hrdlo – kto skúsil, nedá naň dopustiť!

Kašeľ a zápaly priedušiek sú veľmi často súčasťou jesenných a zimných dní. Stačí chvíľa a objaví sa nepríjemná viróza alebo prechladnutie a vy potrebujete rýchlo nájsť čo najúčinnejší spôsob, ako chorobu zastaviť, aby sa neprehupla do niečo horšieho a zastaviť nepríjemné symptómy. Poradíme vám najlepší spôsob, ako na to!

Odskúšané – funguje: kto skúsil tento zábal, ten vám ho odporučí!

Tí, ktorí zábal vyskúšali, nedajú naň dopustiť. Účinkuje veľmi rýchlo. Táto prírodná „medicína“ je vhodná tak pre deti, ako aj pre dospelých. Účinkuje rýchlo a pri zápaloch priedušiek a kašli je to veľká pomoc.

Ako pripraviť medový zábal?

Potrebujeme na to med, múku (alebo zemiakový škrob) a rastlinný olej. Okrem toho ešte budeme potrebovať  gázu alebo bavlnenú plienku a leukoplast.

Zmiešajte si múku s trochou medu a k zmesi pridáme aj rastlinný olej – vytvoríme jednotnú zmes. Keď je zmes hladká, no nie lepkavá, pridáme znovu múku. Množstvá dávajte podľa vlastného odhadu, mala by vám vzniknúť hmota podobná masti, ktorú potom nanesieme na gázu a zabalíme.

Teraz už ostáva len jediné – pripravený liečivý zábal pripevníme pomocou leukoplastu na priedušky (na oblasť nad srdcom. Dieťaťu oblečte tielko alebo bavlnené tričko a až na to pyžamko, lebo zábal zvlhne.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Deťom zábal nenechávajte priložený dlhšie ako 2 – 3 hodiny, u dospelých môže pôsobiť aj celú noc, resp. celý deň, podľa toho, kedy si ho priložíte. Medový zábal možno aplikovať deťom od šiestich mesiacov, u menších ho nepoužívajte.

Pripravte sa na to, že po  zábalu sa dieťa bude viac potiť, najmä po prvýkrát. Ak sa vám aj bude zdať, že kašeľ ustáva a hlienov je tiež menej, vhodné je zopakovať ho viackrát. Ak sa ale pridruží aj teplota, či iné komplikácie, neváhajte vyhľadať lekára.

Medová medicína proti kašľu (na užívanie)

Toto odporúčam každému, kto máva počas zimy a jesene často nádchu, býva nachladnutý, trápi ho kašeľ, alebo časté zápaly. Okrem toho, že podporí imunitu, tiež pomáha bojovať proti zápalom, baktériám aj vírusom. A má ešte jeden bonus, pomáha bojovať proti únave, čistiť cievy a prospieva celkovému zdraviu. Všetko, čo tento domáci liek obsahuje sú totižto veľmi zdravé suroviny aj samé o sebe. Keď ich však spojíte, čakajte skutočné zázraky.

Postup:

5 lyžíc včelí med

5 ks citrón v bio kvalite

20 strúčikov cesnak (ak chcete, aby cesnak nebol taký ťažký na žalúdok, odstráňte zo strúčikov strednú časť)

1 ks čerstvý zázvor (cca 5 cm)

Postup:

Citróny, zázvor aj cesnak ošúpeme, nakrájame na malé kocky a spolu s medom rozmixujeme na kašu.

Skladujme v chladničke v sklenenej fľaši.