Konečne dokonalý medový krémeš, ktorý pripravíte bez pečenia: Musím sa podeliť o tento luxusný recept, robím skoro každý týždeň!

Tento krémeš robím veľmi často, jeho výhodou je to, že cesto netreba piecť, robím ho z kúpených medových plátov z obchodu. Krémeš je výborný a veľmi, veľmi lahodný.

Tento krémeš robím veľmi často, jeho výhodou je to, že cesto netreba piecť, robím ho z kúpených medových plátov z obchodu. Krémeš je výborný a veľmi, veľmi lahodný.

Potrebujeme:

Plech: 30 x 35

1 liter mlieka

2 balíky zlatý klas

2 balíky van. cukor

1 polievková lyžica hlad.múka

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

6 vajec (rozdelené na bielky a žĺtky)

2 bal. medové pláty

1⁄2 liter smotana na šľahanie a stužovač

Cukor podľa chuti – môžete nahradiť medom

Postup:

Spolu máme 8ks plátkov – ja používam na krémeš 6 plátov – 3 na spodok, 3 na vrch.

Na plech si rozložíme hotové medové pláty 3ks.

Uvaríme si krém: Na plameň dáme 800 ml mlieka s cukrom a vo zvyšnom mlieku rozmiešame zlatý klas, hladkú múku a 4ks žĺtka. Primiešame k vriacemu mlieku a za stáleho miešania uvaríme na hustú, hladkú kašu.

Zo 6 bielkov a 2 lyžíc kr. cukru vyšľaháme tuhý sneh a zľahka ho primiešame horúcemu pudingovému krému. Takto pripravený krém navrstvíme na medové pláty. Rozotrieme a necháme vychladnúť. Vyšľaháme si smotanu na tuhú šľahačku, natrieme na vychladnutý krém a zarovnáme.

Poukladáme zvyšné medové pláty a necháme najlepšie cez noc vychladiť. Medové pláty zmäknú. Vrch pocukrujeme cez sito. Krájame zľahka ostrým nožom.

(Na obrázku je krémeš len zo 4 plátov – 2 na spodku, 2 na vrchu)

Prajeme vám dobrú chuť! :-)

zdroj obrázka: egyszerugyorsreceptek