Zázrak na boľavé kolená, ktorý máte na jar úplne zadarmo: Nezabudnite si natrhať smrekové výhonky, tento účinok je ohromný!

Smrekové výhonky sa najčastejšie zbierajú na liečivý sirup, ktorý je neoceniteľný pri kašli a prechladnutí. Vedeli ste však, že smrekové výhonky sú unikátna pomoc pre každého, koho bolia kĺby a najmä kolená? Liečivé mazanie je známe už dlhé desaťročia a mnohí moderní ľudia dnes už zabúdajú na to, aké veľmi účinné je pri problémoch s pohybovým aparátom.

Liečivé mazanie na boľavé kolená

Na jeho prírpavu sa odporúča kvalitný olej  – ideálne mandľový, alebo aj olivový olej. Výborným riešením je aj stará dobrá rozpustená bravčová masť.

Potrebujeme:

Smrekové výhonky a olej a v pomere 1:7

Postup:

Výhonky zalejeme v nádobe tak aby olej bol aspoň 3 cm nad nimi. Poriadne pretrepeme, ak treba dolejeme olej a opäť poriadne uzavrieme. Na 6 týždňov odložíme na tmavé teplé miesto a každý deň (alebo keď si spomenieme) pretrasieme. Po uplynutí tohoto času  precedíme cez plátenko do sterilnej nádobky (skúste ju vyvariť a vymyť alkoholom). Hotovo! Skladovať bylinný olej môžete pol roka na chladnom tmavom mieste a hlavne dobre uzavretý (ochrana pred oxidáciou). Používame na potieranie boľavých kolien a kĺbov.

Tinktúra zo smrekových výhonkov – výborná aj pre reumatikov

Tinktúra z ihličia je výborná na potieranie pri reumatických bolestiach či pri iných problémoch pohybového aparátu. Je fantastický na reumu, opuchy kĺbov, kŕče a bolesti. Ide o starý a o overený recept našich babičiek, ktoré takto liečili a zmierňovali bolestivé ochorenia a reumatické zápaly. Ohromná pomoc, ktorá sa vám bude hodiť aj v dnešnej dobe. Za skúšku nič nedáte, veď nám rastú úplne zadarmo.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Na roztok budeme potrebovať:

– 3 veľké hrste zelených smrekových výhonkov

– ½ litra bieleho alkoholu, ktorý by mal mať aspoň 40%

– polievková lyžica medu

Do vhodnej nádoby nasypeme smrekové výhonky a prilejeme alkohol.

Pridáme lyžicu medu, nálev uzavrieme a necháme šesť týždňov lúhovať na dennom svetle.

Po šiestich týždňoch stačí nálev scediť do inej nádoby a môžete domácu tinktúru vyskúšať.

Tinktúru používame na potieranie.

Čo tinktúra lieči?

  • reumu a reumaticé zápaly v tele,
  • bolesti a opuchy kĺbov,
  • bolesti spôsobené ochoreniami a poraneniami pohybového aparátu,
  • svalové kŕče,
  • tenisový lakeť a syndróm karpálneho tunela.