Materiály, z ktorých sa vyrábajú matrace. Spoznajme ich hlavné výhody a nevýhody

Zaujímate sa o to, na čom spíte? Materiálov, z ktorých sa vyrábajú kvalitné matrace na spanie, existuje celý rad. Dovoľte nám ich predstaviť. Zároveň sa s vami podelíme aj o ich najväčšie výhody, samozrejme, nebudú chýbať aj ich nevýhody.

Okrem tradičných materiálov sa dozviete taktiež aj o revolučnej technológii, ktorá zaistí, že pri spánku pocítite stav beztiaže.

Luxusné matrace Curem pre spánok ako na vesmírnej stanici

A začnime hneď tým najluxusnejším, čo je na trhu aktuálne dostupné. A tým sú revolučné matrace Curem. Už ich názov je odvodený od dvoch anglických slov “cure” a “them”. Dokopy teda tvoria motto, ktoré luxusné matrace Curem vyznávajú: vyliečiť ich. A o čom je reč? Predsa o vašom chrbtovom svalstve či kĺboch.

Revolučná metóda týchto matracov spočíva v tom, že vznikajú technikou nástreku peny, ktorá má veľkú objemovú hmotnosť. Výsledkom spania na tomto type matraca je zdravý chrbát a žiadne bolesti svalstva. Počas spánku budete navyše zažívať pocit podobný stavu beztiaže.

...

Zdravotné matrace pre zdravý spánok

Ďalším typom matracov, ktoré sú veľmi obľúbené, sú matrace zdravotné. Ich použitie sa neobmedzuje len na nemocnice či nemocničné zariadenia, ak je to nutné, dajú sa zaobstarať taktiež do domácnosti. Môžu byť vyrobené z ľubovoľných materiálov, ale jedno majú spoločné: sú označené ako „zdravotnícke prostriedky”. To je záruka toho, že ide o kvalitný produkt, ktorý bude mať blahodarný vplyv na vaše telo.

Matrace zo studenej peny a možnosť polohovania

Ďalším typom matracov sú matrace zo studenej peny. Ich najväčšia výhoda spočíva v tom, že sú priedušné a zaručujú optimálne prúdenie vzduchu. Zároveň sú aj elastické a majú dlhú životnosť.

Pružinové matrace a metóda taštičiek

Moderným typom matracov sú taktiež tie pružinové. Pružiny sú rozložené buď po celej ploche matraca, alebo sú uložené po jednej pružine za použitia takzvanej techniky taštičkovania. Naopak, nevýhodou môže byť pre niektorých jedincov fakt, že nie sú vhodné na polohovateľné rošty.

Latexové matrace pre alergikov

Pre ľudí, ktorí trpia alergiami, sú najvhodnejšie latexové matrace. Tie v sebe kombinujú ako latex prírodný, tak aj ten syntetický. Na rozdiel od predchádzajúcich, zmienených matracov, sú vhodné aj na použitie na polohovateľné rošty, a, samozrejme, sú priedušné. V neposlednom rade majú aj dlhú životnosť. Jediné, na čo musíte pri ich kúpe myslieť, je to, že ich musíte umiestniť na priedušný podklad.

Investícia do kvalitného matraca by mala byť samozrejmosťou. Ich výber však záleží len na vašich preferenciách. Niekto dáva prednosť mäkkým matracom, do ktorých sa položí a má pocit, že spí na obláčiku. Iní majú radšej tvrdší matrac, ktorý im zaisťuje pocit opory aj počas spánku. Všetky materiály, z ktorých sa matrace vyrábajú, majú svoje pozitíva a negatíva, a líšia sa tým, na aké rošty sú vhodné.