Máte zamestnancov? Na túto vec by ste rozhodne nemali zabúdať

Bez ohľadu na to, či zamestnávate jedného alebo stovky pracovníkov, existujú fixné pravidlá, ktoré musíte dodržiavať. Od pravidelného vyplácania mzdy, cez komplexnú správu mzdovej agendy až po najdôležitejšiu hodnotu, ktorou je bezpečnosť!

Bezpečnosť na prvom mieste!

Pokiaľ prijímate do pracovného pomeru človeka, vašou povinnosťou číslo 1 je zabezpečiť mu bezpečné a zdravotne nezávadné prostredie. Najdôležitejšie sú bezpečnostné normy v prípadne obrovských hospodárskych a výrobných komplexov, kde sa okrem ľudí nachádza aj ťažká technika a nebezpečné materiály. Na týchto miestach je veľmi dôležité napríklad aj správne vnútorné osvetlenie výrobných hál, ktorého porucha či absencia môže pracovníkom znemožniť bezpečné vykonávanie práce a dokonca viesť aj k nepríjemným pracovným úrazom.

Majú všetko, čo potrebujú?

Okrem prostredia je nutné pozrieť sa aj na to, čo zamestnanci k bezpečnému výkonu svojej práce potrebujú. Okrem vhodných nástrojov a technického vybavenia, ktoré musí podliehať pravidelnej kontrole funkčnosti, je to aj pracovný úbor. Dôležité je v prípade potreby myslieť napríklad na ochranné rukavice, helmu či ochranný odev. Na niektorých pracoviskách je tiež nutné zamestnancom zabezpečiť zdravotnú obuv alebo splniť iné špecifické požiadavky. Je len na pleciach zamestnávateľa a na jeho zodpovednosti, aby sa riešili aj tie najmenšie detaily v otázkach pracovnej bezpečnosti zamestnancov.

Radšej predchádzať, ako riešiť

Hovoríme, samozrejme, o dôsledkoch, ktoré skôr či neskôr postihnú každého, kto bezpečnosť pri práci považuje len za formálnu záležitosť, ktorú je možné pohodlne obísť. Spomeňme si napríklad na známy medializovaný prípad vážneho pracovného úrazu, ktorý bol zabezpečený preťažením technického zariadenia a nerešpektovaním základných bezpečnostných požiadaviek pre jeho používanie. Nepríjemnému dôsledku sa dalo predchádzať veľmi jednoducho, prenosné vážiace systémy dokážu dnes veľmi účinne predchádzať podobným nehodám a ich používanie by malo byť rutinnou činnosťou v každom strojárskom či stavebnom podniku.

Ak sa práve v tejto dobe rozhodujete prijať zamestnancov alebo ich vo svojej firme už máte, nedajte dopustiť na ich bezpečnosť a buďte jej najväčším strážcom. Je to  jediná stratégia, na ktorej môžete vždy len získať. Vaši zamestnanci budú pracovať v bezpečnom prostredí s komplexným vybavením, vďaka ktorému môžu podávať maximálne pracovné výkony. A pre vás a vašu firmu znamená zdravý a práceschopný zamestnanec ten najlepší firemný kapitál.

Dnes najobľúbenejšie