Máte upchatý nos? Tento trik ho uvoľní za 60 sekúnd!

Vďaka tomuto triku môžete už o 60 sekúnd voľne dýchať.

Nádcha a upchatý nos sú nepríjemné sprievodné prejavy prechladnutia. Problematické dýchanie a s ním súvisiace nepríjemné bolesti dutín nás často vedú k tomu, aby sme siahli po nosových sprejoch, kvapkách, naparovaní či iných známych metódach, ktoré nášmu dýchaniu uľavia.

Ak však chcete svoj nos uvoľniť skutočne rýchlo a bez akýchkoľvek prípravkov z lekárne, máme pre vás riešenie. Vyskúšajte túto rýchlo a jednoduchú metódu a už o 60 sekúnd môžete voľne dýchať. Postupujte presne podľa nasledovných krokov:

Najdôležitejším pravidlom je, aby ste mali počas celého cvičenia zatvorené ústa a ani raz ich neotvorili.

Posaďte sa na stoličku, buďte vzpriamení a uvoľnení.

Vdýchnite nosom a zadržte dych tak, že si stlačíte nos. Vdýchnutie nepôjde samozrejme tak jednoducho, ako keď máte dutiny voľné, avšak mali by ste to dokázať. 

Pohybujte hlavou jemne dopredu a dozadu.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Nezabúdajte na zatvorené ústa a zapchatý nos. Jemné pohyby hlavou dopredu a dozadu opakujte, až kým nepocítite potrebu nadýchnuť sa.

Pustite nos, urobte jeden hlbší nádych nosom a následne dýchajte celkom pokojne a pomalšie. Ústa majte stále zatvorené a seďte vzpriamene.

Mali by ste pocítiť úľavu, ktorá plynie zo spriechodnenia nosovej dutiny.

V prípade potreby cvičenie opakujte.

Táto metóda pochádza z práce  ukrajinského lekára Konstantina Pavlovich Buteyka, ktorý sa zaoberal liečbou astmy a iných respiračných ťažkostí. Cvičenie sa môže používať ako podporná liečba aj pre zmiernenie symptómov tejto choroby, avšak v prípade chronických dýchacích ťažkostí je potrebné vyhľadať odbornú lekársku pomoc. V prípade uvoľnenia dutín pri nádche sa však stretla s veľmi pozitívnou odozvou a množstvo ľudí ju používa pravidelne.

zdroj: hh-guild