Máte na tvári tieto bodky? O čo ide a ako sa ich zbaviť?

Mília je jedným z najčastejších kožných problémov, ktorý trápi ľudí po celom svete.

Mília je jedným z najčastejších kožných problémov, ktorý trápi ľudí po celom svete. Nejde o klasické vyrážky, ktoré sa objavia a o niekoľko dní zmiznú. Ide o podkožné tukové vačky, ktoré sa objavujú najmä na tenkej pokožke okolo očí a na nose. Mliečne bodky alebo krupica – ako sa mílie zvyknú ľudovo nazývať – sa môžu objaviť u ľudí všetkých vekových kategórií, dokonca aj u novorodencov. K ich tvorbe však prispieva aj strava, nesprávna starostlivosť o pleť, ale aj genetika. Tiež sa objavujú po spálení pokožky od slnka. Toto sú prírodné metódy, ktoré vám pomôžu zbaviť sa nepekných bielych bodiek.

Cukor a citrónová šťava

Citrón má výrazné antibakteriálne vlastnosti. Okrem toho pôsobí antisepticky a ako prirodzený antioxidant. Vytvorte si domácu liečivú masku z 2 lyžíc cukru (ten pôsobí ako exofilačné činidlo), 1 lyžičky olivového oleja a šťavy z ½ citróna. Zmes naneste na tvár – predovšetkým na miesta, na ktorých sa mílie vyskytujú. Nechajte pôsobiť 15-20 minút a umyte.

Med

V prípade medu sú pre liečbu mílií dôležité najmä jeho hydratačné účinky. Med pohlcuje vlhkosť zo vzduchu, dokáže ju uzamknúť v pokožke a zabrániť jej vysušeniu. Vyrobte si jemný hydratačný píling z medu, cukru a jojobového oleja. Zmesou si jemne masírujte oblasti s výskytom mílií.

Rícinový olej

Tento olej urýchľuje hojenie a má tiež silné antibakteriálne vlastnosti. Používa sa na liečbu viacerých ochorení kože a vynikajúco sa jeho schopnosti dajú využiť aj v prípade liečby mílií. Zmiešajte rovnaký diel rícinového oleja s rovnakým dielom olivového oleja a anneste si túto zmes na tvár. Nechajte pôsobiť, kým sa úplne neabsorbuje a potom umyte vodou.

Naparovanie

Naparovanie je veľmi účinnou metódou, ako zbaviť pokožku nečistôt. Navyše, naparovanie zlepšuje krvný obeh, prečisťuje póry a šetrne odstraňuje odumreté bunky.

Čajovníkový olej

Má antibakteriálne, antimykotické a dezinfekčné účinky. Pomôže bojovať s infekciami kože a urýchľuje hojenie. Naneste niekoľko kvapiek na vatový tampón a jemne prejdite po miestach s míniami. Olej pomôže tieto miesta vyčistiť a podľa dermatologičky urýchľuje vysušenie mílií.

...

Šupky z granátových jabĺk

Veľmi populárny liek z prírody, ktorý dokáže s pokožkou hotové zázraky. Môžu za to najmä výrazné antioxidačné vlastnosti šupky z gránátového jablka. Šupky je potrebné upiecť tak, aby získali hnedú farbu. Potom ich rozdrvíme na prach, zmiešame s citrónovou šťavou a nasieme na tvár. Necháme pôsobiť 15 minút a opláchneme.

Kukuričný škrob a jablčný ocot

Spoločne dokážu účinne odstrániť podkožné bodky. Zmiešajte obe ingrediencie tak, aby ste získali konzistenciu pasty. Tú naneste na mílie a nechajte pôsobiť 25 minút. Potom dôkladne opláchnite.

Prevencia proti míliám:

  • Vždy si pred spaním odstráňte z tváre makeup, aby nedošlo k upchaniu pórov a vzniku podkožných bodiek.
  • Vyhnite sa priamemu slnečnému žiareniu. Na ochranu pred slnkom použite ochrraný fatktor minimálne 30.
  • Eliminujte nadmerné množstvo tukov v strave.
  • Dodržiavajte pitný režim
  • Doplňte si vitamín A

Poznámka – nesnažte sa mílie vytláčať. Môže to spôsobiť nepekné jazvy na pokožke. Pri pretrvávajúcich problémoch navštívte kozmetičku.