Máte stuhnutý krk? Takto mu môžete uľaviť do 20 sekúnd!

Každý z nás to už zažil. Prebudíme sa, snažíme sa ponaťahovať, keď nás odrazu prekvapí prduká bolesť v krku, ktorej sa nevieme zbaviť celý deň, niekedy aj dlhšie. Takéto nepríjemné prekvapenie si pre nás hneď od rána pripravil stunutý krk.Existuje viacero spôsobov, ako bolesť utlmiť, no lieky proti bolesti väčšinou bolesť iba prekrývajú, neodstraňujú príčiny a ich efekt trvá iba krátko.

Pripravili sme pre vás jednoduchý trik, ako sa bolesti zbaviť za 20 sekúnd!

Prečo máme stuhnutý krk?

Stuhnutý krk spôsobuje zlé zakrivenie chrbtice počas spánku na príliš mäkkom matraci či vankúši. Ak je totiž matrac či vankúš mäkký, chrbtica sa dostane do neprirodzenej polohy a ak tak zostane dlhšie, svaly sa dostávajú do kŕča alebo prichádza k nervovému podráždeniu. Stuhnutie krku však môže spôsobiť aj sedavá práca, neustále pozeranie do mobilov, čo v dnešnej dobe nie je až také výnimočné.  Treba si však dávať pozor, pretože táto naoko banálna záležitosť môže mať nedozierne následky. V takýchto prípadoch je vhodné vyhľadať odbornú lekársku pomoc.

Niekedy však ide o jednoduchý prípad, kedy stačí aj náš 20-sekundový trik.

Vyskúšajte trik, ktorý pomôže už za 20 sekúnd!

Posaďte sa rovno a otočte hlavu jemne doľava, potom doprava, desaťkrát do každej strany. Hlavou točte iba do tej miery, do akej môžete a ako sa cítite dobre – nepresiľujte sa. Opakujte počas dňa.

Ako to funguje?

Keď nás niečo bolí, obvykle pohyby a cviky nerobíme, pretože bolesť zintenzívňujú. Ak však máme stuhnutý krk a vieme presne, čo je jeho príčinou, pomalé cviky ho dokážu uvoľniť. Otáčavé pohyby sú presne to, čo stuhnutý krk potrebuje na to, aby sa uvoľnil. Spomeňte si na predchádzajúce odstavce, kde sme ako jednu z hlavných príčin stuhnutého krku uviedli nedostatok pohybu. A práve ten treba krku dopriať.

Dnes najobľúbenejšie