Máte poškriabaný displej na mobile? Vďaka týmto trikom bude opäť ako nový!

Máte na mobile či tablete nepekné škrabance? Nemusíte hneď investovať do nákladnej výmeny skla. Pomôžu tieto jednoduché triky, ktoré nestoja takmer nič.

Časom sa na každom dotykovom zariadení objavia menšie alebo väčšie škrabance či dobré poškodenia, ktoré súvisia s pravidelným používaním. Na to, aby vaše zariadenie vyzeralo rovnako, ako v deň, keď ste ho začali používať, nemusíte investovať do nákladnej výmeny displeja. Drobné chybičky krásy vám pomôžu odstrániť celkom bežné veci, ktoré máte práve teraz doma.

Zubná pasta

Áno, malé množstvo zubnej pasty vám môže skutočne pomôcť odstrániť drobné škrabance. Uistite sa však, že máte doma klasickú zubnú pastu a nie gély či prípravky na čistenie chrupu.

Naneste malé množstvo pasty na poškodené miesto a vatovým tampónom alebo handričkou s mikrovláknami roztierajte pastu po týchto miestach krúživými pohybmi, až pokiaľ škrabance prestanú byť viditeľné. Potom čistým tampónom alebo navlhčenou handričkou odstráňte zvyšky pasty z displeja a rozdiel by ste mali vidieť okamžite.

Prípravky na odstraňovanie škrabancov z automobilov

Na odstránenie škrabancov môžete využiť aj prípravky určené na autokozmetiku, pretože mechanizmus, akým fungujú na vaše auto je rovnaký aj v prípade napravenia menších chybičiek krásy na mobilných zariadeniach. Známe sú aj ich skvelý účinky napríklad na poškriabané CD.

Postup je rovnaký ako v prípade zubnej pasty. Najlepšie je pracovať s prípravkami s konzistenciou pasty. Menšie množstvo prípravku nanesieme na postinhnuté miesto a krúživými pohybmi rozotierame. Potom odstránime navlhčenou handričkou.

Detský púder alebo jedlá sóda

Oba prípravky sa v boji proti škrabancom osvedčili na výbornú. Samozrejeme, nemôžeme ich použiť samé o sebe, ale v spojení s vodou. V miske zmiešame 3 lyžice detského púdru s 1 lyžicou vody a premiešame, aby nám vznikla konzistencia pasty. Pastu rovnako ako v prípade predošlých prostriedkov nanesieme na postihnuté miesta a rozotierame krúživými pohybmi. Keď škrabance nebudú viditeľné, zotrieme prebytočnú pastu čistou utierkou.

Olivový olej

Ak máte na displeji veľmi jemné škrabance, môžete použiť aj olivový olej alebo iný rastlinný olej, ktorým jednoducho nanesiete na handričku a pretriete poškodené miesta.

zdroj: mailinmobile

Dnes najobľúbenejšie