Tieto vecičky sa nájdu takmer v každom byte: Spoznajte 15 nečakaných využití, o ktorých ste doteraz netušili!

Zväzovače káblov sa nájdu hádam v každej domácnosti. Budete prekvapení, s čím všetkým vám môžu pomôcť.

Zväzovače káblov sa bežne povaľujú bez úžitku v dielni, garáži alebo v pivnici. Kedže väčšinou kúpime celý zväzok týchto pevných plastových pásikov, len zriedka ich využijeme všetky. Prezradíme vám však, čo všetko môžete s týmito nenápadnými vecičkami urobiť. Pozrite sa, na čo všetko ich môžete použiť:

Pokazený zips

F9WRYNVIIRTVZA3.LARGE_

Ak sa vám pokazil zips a nedá sa rozopnúť alebo naopak zapnúť, pomôže vám zväzovač káblov, ktorý jednoducho navlečiete na bežec zipsu a môžete bez problémov ovládať.

Pomôže s upchatým odtokom

Áno, zväzovač káblov pomôže aj v prípade upchatých odtokov v kúpeľni alebo kuchyni. Pýtate sa, ako ho použiť? Podrobný postup nájdete TU.

Pomôže so sťahovaním

XEEBkyY

Pri sťahovaní je zákonite všade chaos, neporiadok a množstvo vecí, ktoré je potrebné premiestniť. Aj v tomto prípade pomôžu zväzovače. Jednoducho spojte dohromady niekoľko vešiakov s oblečením, ktoré k sebe patrí (napr. blúzky, svetre, bundy) a pri následnom vybaľovaní budete mať všetko pekne na svojom mieste.

Kosenie bez problémov

FD9WG69IIXFCFW0.MEDIUM

Ak potrebujete nutne zatočiť s burinou na vašom dvore, ale máte poškodený plastový vlasec na kosačke, zväzovač káblov môžete použiť ako rýchlu, pohodlnú a predovšetkým lacnú náhradu.

Udrží dokumenty pohromade

FHCSZSXIJRFJUR0.LARGE_1

Ak potrebujete spojiť dokumenty a nemáte poruke žiadne spinky, pomôže vám opäť zväzovač káblov. Pozrite sa, ako jednoducho a prakticky udrží vaše dokumenty pohromade a presne tam, kde majú byť.

Kľúče viac nestratíte

F75KTTZIJRFJHXO.LARGE_1

Praktické a rýchle riešenie, ktoré udrží vaše kľúče pohromade.

Skvelý trik pre cyklistov

FBC8LH1IJRFJHZR.LARGE_

Ak sa presúvate na bicykli aj v zime, určite viete, že udržať bicykel na šmykľavej ceste je niekedy poriadny problém. Ak nechcete skončiť s rozbitým kolenom (alebo nedajbože ešte horšie) vsadte na zimnú obuv pre váš bicykel. Rovnomerne utiahnite zväzovače okolo každého kolesa a váš bicykel už z cesty určite nezíde.

Držiak do kuchyne

FWGLRRUIJRFJHX1.LARGE_

Zväzovače vám pomôžu vytvoriť praktický kuchynský držiak nádob.

Bublifuk

Ak chcete deti rýchlo zabaviť a nemáte poruke bublifuk, použite zväzovače ako praktickú alternatívu.

Rozmery, aké potrebujete

FIBZFLWIJRFJHZD.LARGE_

Ak potrebujete zviazať niečo skutočne veľké – napríklad rozmerný koberec. Jedna zväzovač vám samozrejme nebude stačiť. Spojením viacerých kusov si však pohodlne vytvoríte presne také rozmery, aké potrebujete.

Batožina sa vám nerozpadne

18thnm94ucft7jpg

Ak sú popruhy na vašej cestovnej taške slabé alebo poškodené a obávate sa, že cestu nemusia vydržať, jednoducho ich upevníte zväzovačmi.

Zabezpečte si svoju batožinu

backpack-security-cable-ties

Najjednoduchším spôsobom je použiť zväzovač na spojenie zipsov tak, aby sa vám do tašky nemohol nikto dostať. Zväzovač odstránite jednoducho pomocou nožníc, noža alebo klieštikmi na nechty.

Poistka na zapalovač

Občas sa môže stať, že zapalovač vo vrecku môže zaiskriť. Aby ste predišli nepríjemným situáciám, pomôže vám táto poistka.

Môžete vytvoriť aj niečo krásne

FRJHMCTIJ8UT1Q1.LARGE_ Zip-Tie-Lamp-1

Pre šikovné ruky tu máme hneď dve inšpirácie – originálnu lampu a misu na ovocie. Páčia sa vám?

Ceruzky a perá vždy na poriadku

FMILAE9GQKM2DU8.LARGE_1

Úložný box na drobnosti

FHA6NBTGQKM2CKQ.LARGE_

Áno, aj takto môžete zväzovače využiť. A musíme povedať, že takýto box vôbec nevyzerá zle, čo poviete?

Tento obsah nie je možné sprístupniť bez prijatia súborov cookies.

Dnes najobľúbenejšie