Máte doma tieto loptičky? Neuveríte, na čo všetko ich môžete využiť!

Tenisové loptičky neslúžia len na šport. Môžu vám byť osožnejšie, ako ste si kedy mysleli. Treba len vedieť, čo všetko dokážu a ako ich môžete použiť inak, ako len na športové vyžitie.

Tenisové loptičky neslúžia len na šport. Môžu vám byť osožnejšie, ako ste si kedy mysleli. Treba len vedieť, čo všetko dokážu a ako ich môžete použiť inak, ako len na športové vyžitie.

Ušetria energiu a zefektívnia pranie

Pranie je energeticky pomerne náročná činnosť. Tenisové loptičky vám pomôžu nielen ušetriť energiu, vodu, ale dokonca aj prací prostriedok. Na tento účel ich však musíte tak trochu upraviť. Stačí, ak odstránite vrchnú zelenú vrstvu. Pod ňou sa nachádza gumová loptička, ktorá bude pri praní odteraz skvelo slúžiť. Stačí, ich 2-3 vhodíte do bubna spolu s bielizňou. Zefektívnia proces prania bez plytvania vodou či pracím prostriedkom.

Pomocník v domácnosti aj pri parkovaní

Staršie tenisové loptičky môžete napríklad využiť ako šikovný držiak na kľúče, alebo dennú korešpondenciu.

62-630x590

tennis_ball_upcycle3

Skvele môžete tenisovú loptičku využiť aj pri parkovaní v garáži. Parkovanie bude omnoho jednoduchšie, ak zo stropu spustíte tenisovú loptičku. Keď sa vozidlo dotkne loptičky budete vedieť, že auto je zaparkované presne tam, kde má byť.

...

855705-garage-floor-parking-aid-650-0960cbc83d-1473930163

Zbaví vás dvojitej brady

Tento cvik medzi najúčinnejšie v boji proti dvojitej brade. Loptičku držte medzi bradou a krkom. Zatlačte bradou smerom na loptičku a uvolnite tak, aby vám loptička nespadla. Opakujte 10 x aspoň 3 x denne. Po krátkom čase uvidíte, že pokožka bude opäť vypnutá a po dvojitej brady ani stopy.

Trápi vás dvojitá brada? Zbavte sa jej pomocou tenisovej loptičky!

Zimné bundy nemusíte dávať do čistiarne

Pri praní objemných páperových búnd je najdôležitejšie, aby sa počas prania páperová výplň nezhrudkovatela. S týmto problémov vám jednoducho pomôžu opäť tenisové loptičky. Celý postup, ako ich pri praní týchto odevov využiť, nájdete TU.

Nemusíte utrácať za čistiareň: Takto jednoducho vyčistíte páperovú bundu u vás doma!

Prvá pomoc pri kŕčoch v nohe

Kŕče najčastejšie nastupujú keď máme nohy v pokoji. Jednoduchý spôsob, ako proti kŕčom a bolesti nôh rýchlo bojovať je 2-3 minúty prechádzať nohou po tenisovej loptičke. Tento trik je zároveň aj vynikajúcim cvikom na spevnenie klenby chodidla.

sddefault

Bielizeň rýchlejšie uschne

Ak chcete, aby vaše obľúbené oblečenie vyschlo rýchlejšie, opäť siahnite po tenisových loptičkách. Stačí, ak 2-3 kusy jednoducho položíte na sušiak bielizne. Loptičky pôsobia ako pohlcovače nadmernej vlhkosti, vďaka čomu bude prádlo schnúť rýchlejšie.