Máte doma peroxid vodíka? Prekvapivé dôvody, prečo sa oplatí mať ho vždy poruke!

Moja mam používala peroxid vodíka na dezinfekciu rán predtým, ako ich obviazala a ja som predpokladala, že to jediné využitie tejto látky. Veľmi ma prekvapilo, že tam možnosti jeho využitia zďaleka nekončia a odvtedy ho mám doma stále poruke. Presvedčte sa aj vy, že ide o hotový poklad aj pre vašu domácnosť!

Vyčistí škvrny od potu

Žlté škvrny v podpazuší a okolo krku sa niekedy neodstránia ani opakovaným praním a obzvlášť na bielom oblečení sú poriadnym problémom. Jednoduchý spôsob, ako sa s nimi popasovať, je zmiešať 1/4 šálky peroxidu vodíka s 1/4 šálky jedlej sódy. Vznikne nám konzistencia pasty, ktorú nanesieme na škvrny pred praním a následne vyperieme ako zvyčajne. Keď oblečenie vyschne, uvidíte, že vaše obľúbené biele kúsky bude opäť ako nové.

Rozžiari podlahy vo vašom byte

Podlahy predovšetkým v kuchyni dostávajú poriadne zabrať. Nech ich akokoľvek dôkladne leštíme, o chvíľu sú matné a pôsobia zanedbane. Aj s tým vám pomôže peroxid vodíka. Stačí ako namiesto prostriedku na umývanie podláh, pridáte do teplej vody peroxid vodíka. Podlahy sa budú krásne lesknúť omnoho dlhšie, ako pri klasickom umývaní.

Pomôže rastlinám rýchlejšie rásť

Pridajte do vody, ktorou zavlažujete rastliny niekoľko kvapiek 3% peroxidu vodíka. Látky ktoré obsahuje dokážu stimulovať rast rastlín.

Lesk vlasov

Áno, peroxid vodíka prospeje aj vašej hrive. Zmiešajte vodu s peroxidom v pomere 2:1 a zľahka nastriekajte do vlasov. Získate krásny prirodzený lesk.

Zbaví ovocie pesticídov a nečistôt

Voda nestačí: Jednoduchý trik, ako zbaviť ovocie a zeleninu chémie

...

Ak chcete účinne odstrániť nečistoty a chemikálie z povrchu ovocia, pridajte do drezu so studenou vodou ¼ šálky peroxidu vodíka. Dôkladne umyte a potom opláchnite pod studenou vodou.

Vyčistí a vydezinfikuje dosku na krájanie mäsa

Ak ste krájali na doske surové mäso, v zárezoch môže napriek umytiu saponátom ostať množstvo baktérií. Použite peroxid vodíka, ktorý vám pomôže povrch zbaviť všetkých baktérií a nečistôt.

Na čistenie chladničky aj umývačky riadu

Kedže je peroxid vodíka netoxický, môžete použiť na čistenie týchto domácich spotrebičov.

Vybieli špáry medzi dlaždicami

Na suchý povrch naneste pomocou fľaše s rozprašovačom peroxid vodíka a nechajte niekoľko minút pôsobiť. Potom špáry vyčistite starou zubnou kefkou a špáry medzi dlaždicami v kúpeľni budú  žiariť opäť ako nové.

Proti nebezpečnej plesni v byte

1 surovina pre odstránenie plesní, perfektnú dezinfekciu a odstránenie škvŕn

Ak sa vám v chladničke, kuchynskej linke či práčke objavila pleseň, pomôže vám s ňou skoncovať peroxid vodíka. Neneste 3 % roztok peroxidu vodíka na miesta postihnuté plesňou a nechajte niekoľko minút pôsobiť. Potom zotrite handričkou.

Na akné a vyrážky

Naneste trochu peroxidu vodíka na vyrážky a akné. Peroxid tieto miesta vydezinfikuje, vysuší a podporí tak rýchle hojenie.

Zázrak pre vaše nohy

Ak vás trápi pleseň na nohách, alebo otlaky, peroxid vodíka je skvelou pomocou. Namočte si nohy do roztoku vody a peroxidu vodíka v pomere 1:1 a nechajte niekoľko minút v tomto kúpeli. Peroxid zmäkčí mozole a zlikviduje pleseň na nohách.

Pomôže so zatuchnutými uterákmi

FoldedTowels

Drsné a zatuchnuté uteráky vám pomôže vrátiť späť v čase zmes peroxidu vodíka a octu. Pridajte do prania ½ šálky peroxidu vodíka a ½ šálky octu. Uteráky budú po vypratí mäkké, opäť budú sať a po zatuchnutej aróme nebude ani stopy.

Zápach z umývadla?

Pomôže vám s ním zmes vytvorená z 2 litrov horúcej vody, ¾ litra 3% peroxidu vodíka, ¼ šálky jedlej sódy a 1 lyžičky saponátu na riad. Nalejte do odtoku a s nepríjemným zápachom máte pokoj!