Máte doma kúsok syra a 3 lyžice múky? Len 15 minút a máte perfektné pohostenie pre návštevy – chlebíčky si nikto nevšimne!

Vynikajúca chuťovka zo syra - nadýchané, mäkučké a fantasticky chutné syrové guľôčky, ktoré u nás miluje celá rodina. Keď mám v chladničke trochu syra, vždy robím túto dobrotu, je to jednoduché a naozaj fantastické.

Vynikajúca chuťovka zo syra – nadýchané, mäkučké a fantasticky chutné syrové guľôčky, ktoré u nás miluje celá rodina. Keď mám v chladničke trochu syra, vždy robím túto dobrotu, je to jednoduché a naozaj fantastické.

Potrebujeme na 24 ks:

Syr – 270 g
Múka hladká – 3 lyžice
Prášok do pečiva – 10 g
Bielky – 2 ks

Ďalej:

Strúhanka
Olej

Postup:

Bielky oddeľte od žĺtkov a žĺtky môžete hneď odložiť do chladničky, v tomto recepte ich už nebudete potrebovať. Bielky potom vyšľahajte na tuhý sneh.

Múku spolu s práškom do pečiva preosejte do snehu a jemne vmiešajte. Rovnako vmiešajte aj najemno nastrúhaný syr. Vymiešajte jednotné lepivé cesto, z ktorého rukami formujete guľôčky veľkosti vlašského orecha. Guľky vložte do misky so strúhankou a kruhovými pohybmi posúvajte misku tak, aby sa guličky postupne celkom pokryli strúhankou.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Na menšej panvici zahrejte olej a guľky vyprážajte do zlatista. Guľky sa vypražia veľmi rýchlo, stačí im v rozpálenom oleji 30-40 sekúnd. Preložte na servítku a môžete hneď podávať. Ak nespotrebujete všetky guľky, môžete ich pokojne zamraziť a odložiť na neskôr.