Drahé masky z obchodu už nekupujem, vďaka rade kaderníčky mám konečne hustejšie a krajšie vlasy: Najsilnejší recept za pár drobných!

Každé dievča sníva o hustých a zdravých vlasoch . Chemické a tepelné účinky spôsobujú časom značné poškodenie a naše vlasy sú mdlé, krehké a náchylné na vypadávanie. Produkty v obchodoch síce pomáhajú dočasne vyriešiť konkrétny problém, ale nájsť správny šampón, masku či kúru je nielen pomerne náročné, ale niekedy aj dosť drahé.

Každé dievča sníva o hustých a zdravých vlasoch . Chemické a tepelné účinky spôsobujú časom značné poškodenie a naše vlasy sú mdlé, krehké a náchylné na vypadávanie. Produkty v obchodoch síce pomáhajú dočasne vyriešiť konkrétny problém, ale nájsť správny šampón, masku či kúru je nielen pomerne náročné, ale niekedy aj dosť drahé. Túto masku mi poradila moja kamarátka kaderníčka a jej účinky sú naozaj skvelé. Je úplne lacná, ale pritom schová do vrecka aj drahú kozmetiku z obchodu.

Maska proti vypadávaniu vlasov

Maska sa skladá z jednoduchých a cenovo dostupných prísad, ale každá z nich je veľmi užitočná pre vlasy:

  • horčica stimuluje krvný obeh, zlepšuje výživu korienkov a vlasového lôžka, čo prispieva k aktívnemu rastu vlasov, dobre odstraňuje lupiny a rýchlo sa mastiace vlasy.suchá horčica
  • med zjemňuje vlasy, posilňuje a vyživuje ich, upokojuje pokožku hlavy, po farbení obnovuje a dodáva lesktekutý med
  • vaječný žĺtok posilňuje a obnovuje vlasy, zvyšuje ich elasticitu, zabraňuje vypadávaniu vlasov, podporuje rast, priaznivo ovplyvňuje stav pokožky hlavy.žĺtok
  • lopúchový olej dodáva vlasu pevnosť, zvýrazňuje lesk, zastavuje vypadávanie vlasov, aktivuje spiace vlasové folikuly, ktoré podporujú rast, zabraňuje vzniku lupín.vlastnosti lopúchového oleja

Recept na domácu masku

Objem prísad sa počíta na dĺžku vlasov po plecia, ak sú dlhšie – úmerne ich zvyšujte.

ako si vyrobiť masku na vlasy

Prísady:

  • 1 surový žĺtok
  • 1 lyžička tekutý med
  • 0,5 lyžice horčicového prášku (ak nemáte, dá sa získať zomletím horčicového semienka na jemno)
  • 1 polievková lyžica lopúchového oleja

Postup:

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Žĺtok rozmiešajte, pridajte med, horčicu, dobre premiešajte a nalejte do lopúchového oleja, znova premiešajte. Ak je zmes veľmi hustá, môžete pridať trochu vody.

Maska sa nanáša po celej dĺžke suchých vlasov a nechá sa pôsobiť 15 minút, potom sa hlava opláchne teplou vodou. 

maska ​​na rast vlasov

Mnohí sa obávajú zápachu vaječného žĺtka, ale zmizne, akonáhle sú vlasy dôkladne umyté. Môžete tiež pridať kvapku éterického oleja do vody alebo použiť roztok octu – 1 polievková lyžica na liter vody.