Pani Oľga to radí všetkým dámam po 50-tke: Zázračná zmes na pigmentové škvrny a vrásky – toto ich zmierni a omladí aspoň o 7 rokov!

119

Pleť môže vyzerať mladistvo a sviežo aj vo vyššom veku. A možno budete prekvapení, ale nepotrebujete na to žiadne špeciálne kúry a drahé masky z obchodu. Na vypnutie pleti, vyživenie, rozjasnenie a hĺbkovú hydratáciu potrebujete len dve bežné prísady, pričom minimálne tá druhá z nich je pomerne netradičná – paradajková šťava.

Foto: youtube

Tá poslúži predovšetkovým na zmiernenie a postupne úplne odstránenie pigmentových škvŕn a zjednotenie farby pokožky. Škrob pleť vypne, vyživý a v kombinácii s paradajkovou šťavou hĺbkovo hydratuje a vyživuje. Pár kvapiek olivového oleja pôsobí ako transfer, vďaka ktorému sa živiny dostanú hlboko do pokožky. Ide o starý a overený recept, ktorý ocenia ženy najmä vo vyššom veku. Pani Oľga ukázala postup, ako masku namiešať a použiť.

Potrebujeme:

Paradajkovú šťavu (ideálne z domácich paradajok)

Zemiakový škrob

Pár kvapiek olivového oleja

Postup:

V miske dobre premiešame 2 lyžice paradajkovej šťavy a 1 lyžicu škobu. Dôkladne premiešame.

Foto: youtube

Pridáme aj pár kvapiek oleja a premiešame.

Vezme si misku, ktorú naplníme horúcou vodou, do tohoto vodného kúpeľa vložíme misku a miešame, kým zmes neztuhne.

Foto: youtube

Potom nanesieme na tvár tak, že vynecháme oblasť očí.

Foto: youtube

Necháme pôsobiť 15-20 minút, potom opláchneme vlažnou vodou a na tvár nanesieme už len trochu čistého olivového oleja, ktorý vmasírujeme do pokožky.

Foto: youtube

Masku aplikujeme 2-3 x do týždňa.

Zdroj, titulná foto: youtube

Témy:


Pridajte svoj komentár