Zbohom čierne bodky na tvári: Ženy, nekupujte drahé lepiacie pásiky, toto vytiahne z pleti každú nedokonalosť a nič to nestojí!

Už nekupujem drahé lepiace pásiky na tvár – toto funguje rovnako dobre a vyjde vás to na pár centíkov (možno ani to). Táto maska je hotový poklad pre každú dámu, ktorá chce dobre vyzerať a hlavne zbaviť sa nenávidených čiernych bodiek. Recept som našla na internete, ale píšem vám moju úpravu, ktorá sa mi osvedčila najviac. Je to výborná vec. Použila som potravinársku želatínu bez príchute.

Potrebujeme:

1,5 lyžice potravinárskej želatíny (neochutená želatína z Lidla)

1 lyžicu akéhokoľvek mlieka

Postup:

Želatínu pridáme do mlieka – zamiešame a dáme do mikrovlnky – ja som dávala 2x po 20 minút (v návode sa uvádza, že stačí 10 sekúnd, ale mne sa želatína zatiaľ nerozpustila). Mlieko sa nesmie variť. Nezľahnite sa, ak zmes začne kypieť (preto použite väčšiu misku). Želatínu je potrebné dobre rozmiešať – aby vznikla čo najjemnejšia hmota a potom už len starším štetcom naniesť na tvár a nechať pôsobiť, kým želatína úplne zaschne. Potom si ju jednoducho dáte dole ako jednoliatu masku – a už len sledujte tie čierne bodky, ktoré v nej ostanú. Vaša tvár je čistá :-)

Zmes na tvári drží rovnako dobre, ako kozmetické lepiace pásiky, preto si ju určite nedávajte na obočie.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.