Terapeut ukázal zázračný spôsob, ako pomôcť zdraviu za pár minút: Nikdy by sme neverili, že to dokáže obyčajná masáž nôh!

Masáž chrbta je pre mnohých samozrejmosťou a nevedia si už bez nej predstaviť svoj život. Nemali by sme však zanedbávať ani naše chodidlá. Veď práve nohy sú jednou z najviac namáhaných častí tela a preto si zaslúžia náležitú starostlivosť. Navyše masáž chodidiel má nielen pozitívne relaxačné účinky, ale aj zdravotné.

Masáž chrbta je pre mnohých samozrejmosťou a nevedia si už bez nej predstaviť svoj život. Nemali by sme však zanedbávať ani naše chodidlá. Veď práve nohy sú jednou z najviac namáhaných častí tela a preto si zaslúžia náležitú starostlivosť.

Navyše masáž chodidiel má nielen pozitívne relaxačné účinky, ale aj zdravotné.

Mali by ste vedieť, že vo vašich chodidlách sa ukrýva omnoho viac, ako si myslíte.

Zdravá chrbtica, bolesti a dokonca aj významný vplyv na vnútorné orgány – zdravé chodidlá sú kľúčom k zdravému teplu.

...

Mnoho ľudí nechce každý deň navštevovať lekárov a tlačiť do seba rozličné lieky, ktoré môžu mať rôzne vedľajšie účinky, a práve reflexná terapia predstavuje cestu na zmiernenie rôznych zdravotných ťažkostí.

Reflexná masáž alebo reflexológia

Reflexológia bola preukázaná ako veľmi účinná podporná terapia, ktorá dokáže liečiť mnohé zdravotné problémy, zmierniť bolesti a stres.

Človek vykonávajúci túto masáž tlakom pôsobí na presne určené reflexné body chodidla, ktoré sú naviazané na jednotlivé časti ľudského tela, a tak pomocou ich stimulácie dokáže cielene pôsobiť na celý organizmus.

Reflexná masáž chodidiel pomáha zmierňovať reumatické bolesti, bolesti hlavy a migrénu.

Pozitívne účinky má aj pri liečbe alergie, tráviacich ťažkostí, kožných problémov, ako aj pri liečbe únavy a ospalosti.

Skúste masáž sami, zvládne to každý

Ako prvé si vyberte chodidlo, ktoré vás najviac pobolieva.

Pošúchajte si zopárkrát rukami spodok chodidla, aby ste ho zahriali.

Celé chodidlo „pomačkajte“ oboma rukami (nebojte sa zatlačiť).

Stlačte, potiahnite a potočte každý prst na nohe.

Palcami zatláčajte na miestach pozdĺž celého chodidla až po členok.

Opakujte krok 5, pričom okrem zatlačenia na miesto spravte palcami aj malý krúživý pohyb (nezabúdajte ani na pätu). Môžete niekoľkokrát zopakovať.

Palcami stláčajte miesta v oblasti členku.

Opakujte krok 3.

Poklopkajte si päsťami po hornej i dolnej strane chodidla (rýchlejším i pomalším tempom).

Tu je návod terapeuta, ako si správne urobiť masáž nôh:

Bonus: okamžité zlepšenie krvného obehu v chodidlách

Sadnite si na stoličku alebo na zem. Zohnite ľavú nohu v kolene, pritiahnite ju k sebe a následne si ľavé chodidlo obopnite oboma rukami.Poprepletajte si prsty pravej ruky s palcami ľavej nohy.

Končeky palcov na nohe naťahujte pomocou svalov chodidla smerom ku kolenu a rozdeľte ich do strán.Udržujte túto polohu po dobu 1 minúty a potom cvik zopakujte aj s druhou nohou. Po docvičení venujte pozornosť tomu, ako sa mení farba chodidla v dôsledku zvýšeného krvného obehu.

Ak nedokážete prsty rúk prepliesť cez palce nohy, pokúste sa palce nôh obopnúť rukami zo spodnej strany, stlačením dolnej časti dlane k okrúhlej kostičke pod palcami na chodidle. Palce ťahajte smerom ku kolenu a roztiahnite ich do strán najviac ako je to možné.

Týchto 5 dôvodov vás určite presvedčí, aby ste masáži chodidiel dali šancu.

Physiotherapy, Foot Massage, Massage

1. Masáž chodidiel zvyšuje imunitu

Ak ste vystavení vysokému stresu, mali by ste vážne uvažovať o takejto masáži. Pravidelné masáže chodidiel znižujú stres a posilňujú imunitný systém. Odporúča sa masáž chodidiel 10-15 minút. Aby bola pre vás táto forma relaxácie ešte príjemnejšia, odporúča sa používať sezamový olej, ktorý sa môže trochu zahriať.

Ako masírovať: naneste olej na ruky a masírujte chodidlá v kruhoch, nezabudnite na prsty na nohách.

2. Prináša úľavu od bolesti

Je zrejmé, že ak trpíte bolesťou v rôznych častiach tela, mali by ste s ňou zájsť za odborníkom. Ak to však váš zdravotný stav dovolí, k podpornej liečbe určite pridajte aj masáž chodidiel, ktorá vám pomôže vyriešiť problém napríklad s ľahšou migrénou, bolesťami chrbta alebo krku. Noha je rozdelená do reflexných bodov v závislosti od orgánu. Nájdite ekvivalent orgánu na chodidle a masírujte ho po dobu 5 minút, napríklad pri bolesti hlavy. Uvidíte, že bolesť sa výrazne zníži.

Súvisiaci obrázok

3. Pomáha v boji proti depresii

Ako sme už spomenuli, masáž zmierňuje stres a navyše pomáha bojovať proti depresii. Zlepšuje náladu aj veľmi chorého človeka. To však nie je všetko! Masáž nôh sa odporúča ľuďom, ktorí v súčasnosti smútia nad milovanou osobou alebo majú „zlomené srdce“ spôsobené rozchodom s partnerom.

4. Zlepšuje krvný obeh

Mnoho ľudí si vyberá nesprávnu obuv alebo málo športuje a čo je horšie – v práci sedia 8 hodín. Spôsobuje to zhoršenie krvného obehu. Ak máte podobný životný štýl, nezabudnite stráviť aspoň 10 minút denne touto masážou a stimulovať tak krvný obeh. Podporí to prívod kyslíka do každej bunky v tele.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt krvný obeh

5. Zlepšuje spánok

Masáž chodidiel pôsobí natoľko relaxačne, že za pár okamihov zaspíte a váš spánok bude príjemný a hlboký. V dnešnej zrýchlenej dobe sa nám často stane, že svoje zdravie zanedbávame. Masáž chodidiel je to najmenej, čo môžeme pre seba spraviť.

Feet, Sleep, Bed, Comfortable, Cozy