Český terapeut ukázal zázračný spôsob, ako uvolniť krčnú chrbticu za pár minút: Nikdy by sme neverili, že to dokáže obyčajná masáž chodidiel!

Máte problémy s krčnou chrbticou, bolesti a nepríjemné každodenné komplikácie? Možno je čas pozrite sa na vaše nohy!

Mnohí terapeuti zdôrazňujú, že kľúčom ku zdravej chrbtici bez bolestí je ukrytý práve v chodidlách. Tieto masýže pracujú s konkrétnymi bodmi na chodidle, ktorých správna stimulácia spôsobuje úľavu a má veľmi pozitívny vplyv aj na ďalšie aspekty života – napríklad na dobrý spánok.

Na začiatok : Doprajte nohám náležitú pozornosť každý deň

Kúpeľ nôh, ktorá uľaví  od bolesti nôh, zbaví vás opuchov a únavy

Zmiešajte 1-2 šálky octu z jablčného octu so šiestimi šálkami teplej vody a namočte si nohy do tejto tekutiny, nechajte máčať,  kým sa voda neochladí. Tento kúpeľ je vynikajúci aj pri pocite ťažkých a opuchnutých nôh – môže za to vysoký obsah draslíka pomáha znížiť zadržiavanie tekutín, čo je častou príčinou opuchov nôh. Funguje to aj proti nepríjemnému mravčeniu v nohách, pre ktoré som často mala problém zaspať, určite skúste je to neškodné a môže vám to po ťažkom dni padnúť naozaj dobre.

Jednoduché pohyby, ktoré dokážu zázraky

Renomovaný fyzioterapeut zostavil súbor jednoduchých pohybov, ktoré rýchlo pôsobia priamo proti bolesti a dokážu z dlhodobého hľadiska zabrániť tomu, aby sa problémy stupňovali. Tu sú jeho jednoduché, názorné spôsoby, ako bolesť poraziť už v prvých sekundách. A čo je najdôležitejšie, budete sa cítiť dobre.

Zdvihnuté päty

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Postavte sa za čelo stoličky a uchopte ho oboma rukami.

Ohnite jednu nohu v kolene a zdvihnite ju tak, že lýtko a stehno budú v ostrom uhle.

Pomaly zdvíhajte členok druhej nohy, až kým nestojíte celkom na špičke. Zároveň s členkom dvíhame aj dlane tak, že prsty sú takmer vyrovnané.

Pomaly vrátime pätu späť na podlahu. Opakujte 10-15 x pre každú nohu. Toto cvičenie pôsobí proti bolesti kolien a systematicky posilňuje svaly kolena a okolité svaly.

Chodenie po špičkách

Toto je jednoduché cvičenie, ktoré môžete urobiť pri bežných domácich prácach, alebo keď napríklad idete pozrieť do schránky. Jednoducho sa 10-15 minút prechádzajte po špičkách – až kým vydržíte. Takto posilníte klenbu na chodidlách, spevníte prednú časť chodidla a vyhnete sa nepríjemným kŕčom.

Členky

Ak sem-tam cítite členky, je veľmi pravdepodobné, že časom vám začnú robiť veľký problém. Koniec-koncov, držia váhu celého tela. Toto je najjednoduchší spôsob, ako ich spevniť. Keď sedíte, alebo stojíte, zdvihnite jednu nohu a pomaly robte vystretým chodidlom pohyby do kruhu. 10x urobte kruh smerom dovnútra a 10x smerom von, pre každú nohu.

Odpor

Budeme potrebovať pružnú tkaninu, ktorú upevníme okolo pevného kusu nábytku. Jednu nohu mierne ohnite v kolene a dajte pod druhú nohu. Popruh navlečte na nohu, ktorá je vyššie a pomaly ťahajte chodidlom pás smerom k sebe. Opakujte 10-15 x pre každú nohu. Cvičenie spevňuje lýtkové a vnútorné stehenné svaly, ktoré sú dôležité pre oporu kĺbov na nohe.

Zdravá klenba = zdravá noha

Možno si tento cvik pamätáte, keď ste boli deti. Ide len o to, že sa snažíme prsty zahnúť čo naviac dovnútra nohy. Skúste napríklad, či dokážete takto uchopiť ceruzku. Tento cvik má úžasný efekt proti kŕčom, spevňuje klenbu a predchádza veľkým bolestiam chodidiel. Opakujte 15x pre každé chodidlo.

Masáž pomocou tenisovej loptičky

 

Výborná na regeneráciu chodidiel a úpravu polohy členku. Robte čo najčastejšie večer pred spaním. Sadnite si a chodidlo položte na tenisovú lopičku. Posúvajte lopičku smerom od päty až k prstom. Ide o najjednoduchšiu cestu k zdravým chodidlám a navyše aj veľmi príjemnú. Robte toto cvičenie napríklad pred televízorom.

Akupresúrne body – ak ich viete nájsť, úľavu pocítite okamžite

Ak máte po dlhom dni boľavé nohy, dajte svoje dva palce na body na vašich chodidlách, ktoré vidíte na obrázku (medzi prstami 1 a 2, 4 a 5) a jemne ich masírujte 10 až 15 minút. že ste našli správne miesto budete cítiť už pár sekundách.

Uvoľnenie krčnej chrbtice pomocou masáže nôh