Manželia kúpili zanedbaný byt z roku 1965. Takto ho dokázali prerobiť s minimálnymi nákladmi, len pomocou vlastných síl!

Toto zvládli za menej ako dva mesiace len vlastnou usilovnou prácou a bez nutnosti zobrať pôžičku.

Kúpa bytu je vždy veľkým životným krokom a rozhodnutím, ktoré môže ovplyvniť náš život na celé desaťročia. Preto je veľmi potrebné kúpu nehnuteľnosti dôkladne zvážiť a premyslieť.

Manželia Irina a Roman túžili po vlastnom životnom priestore a hoci v rodičovskom dome, v ktorom po svadbe bývali, mali svoju vlastnú izbu, chceli sa od rodičov konečne osamostatniť. Ako však prísť k bytu, keď vaše spoločné úspory na kúpu nehnuteľnosti nestačia a nechcete sa zadlžovať úverom z banky? Manželia poprosili o pomoc rodinu a spoločnými silami zhromaždili čiastku, ktorá stačila na kúpu maličkého (32 m2) starého bytu v okrajovej časti mesta Iževsk v Rusku. Ako môžete vidieť na fotografiách pred rekonštrukciou, najlepšie časy mal dávno za sebou a nutne potreboval kompletnú premenu. Manželia sa po zakúpení okamžite pustili do prác, ktoré zahŕňali všetko – od vymurovania jadra, cez kompletnú výmenu rozvodov, podláh, rekonštrukciu stien a zakúpenie nového vybavenia.

19

Okrem odborným prác si všetky úpravy urobili manželia sami – len s občasnou pomocou najbližšej rodiny. Dokonca, väčšinu vybavenia sa im podarilo zakúpiť za zlomok ceny z druhej ruky – na bazároch a susedských burzách. O necelé dva mesiace boli práce celkom dokončené a manželia sa mohli nasťahovať do svojho síce maličkého, no vlastné bytu, ktorý je pre nich o to vzácnejší, že si ho vybudovali vlastnými silami. Pozrite sa na výsledok ich spoločného úsilia na premene zanedbaného mini-bytu na vysnívaný domov!

Takto vyzeral byt pred rekonštrukciou

1

3

...

4

5

6

7

8

9

11

18

Takto vyzeral byt po rekonštrukcii:

20

21

25

26

27

28

31

32

33

36

38

39

40