Malý domček celé roky ukrýval úžasné tajomstvo. Počkajte, až nazriete dnu!

Nevie sa presne, ako skončil príbeh pôvodných majiteľov tejto oregonskej chalúpky, avšak podľa zistení historikov vieme, že koncom 19. storočia dokončili práce na tejto čarovnej stavbe. Jej exteriér zdobia ručne vyrezávané viktoriánske ornamenty a klenotom je aj precízne zhotovená mahagónová strešná krytina.

Vkus pôvodných majiteľov odrážal nie len vyberaný štýl, ale aj rozmar jednej epochy, charakterizovanej najmä tým, že každú kúsok nábytku musel byť dokonalý – dotiahnutý do najmenšieho detailu. A práve to sa odzrkadlilo na neuveriteľne zachovalom historickom interiéry, ktorý celé roky ukrýval poklady, o ktorých okolitý svet nemal ani tušenie. Vo vnútri bolo v nepoškodenom stave všetko – od závesu v kúpeľni až po kuchynské nástroje, či veľkolepé drôtené kreslá na terasu, ktoré majitelia pravdepodobne využívali vždy, keď im vrtošivé oregonské počasie doprialo zopár lúčov slnka. Akoby sa zub času tomuto miestu zázračne vyhýbal.

Podľa vnútorného zariadenia boli majitelia vášniví cestovatelia, ktorí do interiéru zakomponovali viacero prvkov vidieckeho francúzskeho štýlu a talianskej elegancie. Navyše, vo vnútri sa našli viaceré hodnotné artefakty z rôznych kútov sveta, ktoré rokmi nadobudli veľkú historickú hodnotu. Domček bola pravdepodobne najskôr bez elektrickej energie, ale tá bola do stavby neskôr zavedená. Mohli sa tak konečne rozsvietiť zdobené kryštálové lustre, ktoré samozrejme nemohli chýbať v kuchyni ani v kúpeľni.

Stopy pôvodných majiteľov sa však stratili a dodnes sa celkom presne nevie, kedy a za akých okolností domček natrvalo opustili. Historikom sa podarilo načrtnúť matnú líniu obyvateľov tohoto miesta, avšak k jasným zisteniam zatiaľ nedospeli. Domček po rokoch pripadol do rúk mesta, ktoré ho vydražilo za necelých 400 000 dolárov. Dnes už má úchvatná nehnuteľnosť nového majiteľa, ktorý sa zaviazal zachovať každý detail v interiéry ako aj exteriéri tohto domu. Jedinými jeho zásahmi boli drobné opravy, ktoré boli po mnohých rokoch doslova nutnosťou.

Veríme, že nový majiteľ svoj záväzok dodrží, pretože meniť niečo na tomto úžasnom kúsku histórie by bolo doslova hriechom. Čo poviete? :-)

 

 

 

Dnes najobľúbenejšie