Ľudia ju milujú, polícia jej ide po krku: Pozrite sa, čo táto žena robí v okrajových častiach mesta!

Táto žena sa rozhodla zmeniť tvár ošarpaných a sivých budov v meste po svojom. V sivých mestských častiach zdobí fasády budov zelenými dielami zo živých materiálov – machov a rastlín – z ktorých vytvára veľavravné odkazy pre obyvateľov mesta a okoloidúcich. Jej myšlienka je však omnoho hlbšia, ako len prvoplánovo zaujať okoloidúcich – snaží sa do ošarpaných ulíc vniesť zeleň a život, ktorú ľudia svojou bezohľadnou činnosťou vyhnali na okraj. A aké sú reakcie na tieto odvážne počiny? Verejnosť tento nápad víta s otvorenou náručou a žene dokonca vytvorili prezývku – zelená hrdinka alebo zelená hliadka.

Naopak, polícia sa na jej činnosť pozerá inak – ide podľa nich o ilegálny zásah do cudzieho majetku, ktorý musí byť potrestaný a stav napravený. Žena napriek výstrahám ďalej pokračuje vo svojej snahe opäť vrátiť zelenú krásu do bezútešných betónových kolosov v priemyselných a okrajových častiach  mesta. Dokonca sa k nej pridali aj iní odvážlivci. Čo poviete na tento odvážny projekt vy?

Moss Graffiti10

Moss Graffiti11

Moss Graffiti12

Moss Graffiti13

Moss Graffiti14

Moss Graffiti15

27458f1e0588504f578c5793a63db38b

moss-animal

Ak sa chcete zelenou tvorbou inšpirovať a vytvoriť podobné zelené diela napríklad u vás doma, budete potrebovať:

Hrsť machu

2 šálky vody

2 šálky cmaru alebo bieleho jogurtu

½ lyžičky cukru

Mixér

Kukuričný sirup – voliteľné

Postup:

Z machu odstráňte toľko zeminy, koľko sa len dá a vložte ho do mixéra. Potom pridajte vodu, jogurt, cukor a poprípade aj sirup (spôsobí, že hmota bude pevnejšia a hustejšia).

Zmes rozmixujte, nalejte do vedra a pomocou štetca natrite na zvolený povrch. O týždeň sa príďte na svoje dielo pozrieť a uvidíte prvé výsledky. Postriekajte ho vodou, aby ste podporili rýchlejší rast.

 

Pavla

Pavla

Má rada všetko nové, originálne a kreatívne :-)

Dnes najobľúbenejšie