Túto rastlinu má doma skoro každý, ale o tomto ľudia nevedia: Dajte LIST aloe vera do mrazničky len na 12 hodín (ÚČINOK)!

Pestujete tiež Aloe Vera? Okrem toho, že ide o nenáročnú izbovku, ktorá navyše aj pekne vyzerá, jej najväčšia sila spočíva práve v jeho liečivých účinkoch, pre ktoré ho využívajú a vyhľadávajú ľudia po celom svete.

Aby ste z neho však vyťažili maximum jeho liečivého potenciálu v čerstvom stave, mali by ste podľa odborníkov zo stránky Learningherbs urobiť celkom jednoduchú vec – dať dužinu z celého listu rastlinky jednoducho zmraziť do mrazničky.

Prečo by ste ju mali zmraziť?

 

Určite ste si všimli, že keď odrežete list z rastliny aloe a manipulujete s ním, začne vytekať liečivý gél, ktorý je treba hneď využiť –  je totižto tou najcennejšou časťou rastliny.

...

Ak nevyužijete gél hneď, prídete o jeho najcennejšie zložky – čím dlhšie je vystavený externému prostrediu, tým viacej liečivých látok zaniká.

Určite viete, že gél z tejto rastlinky je zázrakom pre našu pokožku, je však potrebné uviesť, že niektorí ľudia majú pri kontakte s gélom v úplne čerstvom stave nepeknú kožnú reakciu – najmä, ak ho prikladajú na citlivé miesta na pokožke.

Aj tento negatívny efekt sa však zmrazením celkom stráca.

Okrem toho ide o najlepší spôsob ako zachovať liečivú silu aloe na takmer neobmedzenú dobu a jednoducho s ňou manipulovať.

Keďže je gél inej konzistencie ako tekutina, v mrazničke potrebuje aspoň 12 hodín.

 Zmrazením aloe môžete dlhodobo udržiavať svoje vlastnosti nedotknuté a je to veľmi dobrý spôsob, ako túto rastlinu sprístupniť na lekárske účely a dokonca aj ako prvú pomoc.

Zmrazenie aloe: Dôvody, prečo si nájde miesto aj vo vašej mrazničke:

Ako na to?

Potrebujeme:

Veľký list aloe vera

Formu na ľad

Nôž

Lyžicu

Postup:

Vezmite si dužinatý list aloe a nôž, odstráňte celý vrchnú časť listu.

Pomocou lyžice pomaly odstráňte gél a opatrne ho umiestnite do formy na ľad.

Potom dajte do mrazničky aspoň na 12 hodín.

Budete mať možnosť udržať túto rastlinu dokonale a prakticky.

Ak chcete zvýšiť účinnosť tejto rastliny v zmrazenom stave, môžete k nej pridať niekoľko kvapiek citrónovej šťavy a napríklad aj vitamín E, ktorý je pre pokožku nenahraditeľný.

Ako používať zmrazené aloe?

Keď zmrazíte aloe, budete mať perfektnú zdravotnú pomôcku. Niektoré z možností, ktoré môžete použiť, sú:

Okamžite pomáha pri popáleninách a to vážnejších aj tých od slnka – stačí ak si kockou prechádzate po bolestivom mieste.

Tento trik perfektne funguje aj proti modrinám.

Na otlaky a pľuzgiere.

Masírujte si kockou krátko pokožku na tvári – je to tá najúžasnejšia kúra pre unavenú pleť, na rozjasnenie, odstránenie kruhov pod očami a lieči akné.

Na štípance od komárov a hmyzu – o pomoc máte postarané v momente.

Na opary.

Ide o výbornú prísadu do kokteilov a zdravých nápojov – namiesto kociek ľadu jednoducho použite kocky aloe vera.

Kocky Aloe Vera sú výborná pomoc pri zápche – stačí ak ich pridáte do nápoja.

Bomba na chudnutie – aloe vera a citrónová šťava – geniálna dvojka na rozpustenie tukových vankúšikov a stimulovanie metabolizmu.

Na kŕčové žily – krátka masáž s ľadovými kockami prospeje aj pri tomto probléme.

 

Foto: pixabay
Foto: pixabay
Foto: pixabay
Foto: pixabay
Foto: pixabay
Foto: pixabay