Toto je najsilnejší domáci liek na zapálené a boľavé hrdlo: Cvikla vás vylieči a nemusíte ju ani jesť!

Stáva sa to, že sa ráno zobudíte – a uvedomíte si, že ste chorý. Krk bolí tak, že nie je možné prehĺtať, bolesť pretrváva neustále a nedá sa normálne fungovať. Čím skôr začnete s liečbou, tým skôr príde uzdravenie.

čo robiť v prípade bolesti v krku© DepositPhotos

Čo ak mám bolesť v krku?

Bolesť hrdla – prvý príznak zápalového procesu v nosohltane. Typický stav, ktorý sa objavuje pri prudkých zmenách počasiach a na jeseň aj v zime ho určite poznajú mnohí. Máme pre vás perfektný tip, ako túto bolesť poraziť a to pomocou obyčajnej červenej repy. Málokto tuší, aká je pri týchto problémoch prospešná.

čo robiť v prípade bolesti v krku© DepositPhotos

Dokonca aj naše babičky používali osvedčený ľudový liek na liečbu boľavého krku – šťavu z červenej repy (cvikla). Keď mám bolesť v krku a tečie vám z nosa, pripravte si tento domáci liek. Pomáha v 100% prípadov. Repová šťava normalizuje prívod krvi do sliznice hrdla, zmäkčuje sliznicu a pomáha odvádzať hlieny. V dôsledku toho dochádza k potlačeniu zápalu a rýchlej regenerácii.

čo robiť v prípade bolesti v krku

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Kloktadlo z červenej repy – univerzálny liek na bolesť hrdla

  1. Univerzálny recept na bolesť hrdla je nasledujúci: 200 ml červenej šťavy sa zahreje na teplotu 35-40 ° C. Pridáme 1 lyžičku jablčného octu a používame ako kloktadlo 5-6 x denne.
  2. Pri hnisavej tonzilitíde zmiešajte 100 ml  šťavy, 1 polievkovú lyžičku cibuľovej šťavy a 1 lyžičku šťavy z cesnaku. Pridajte 100 ml teplej vody. Kloktáme každé 3 hodiny.čo robiť v prípade bolesti v krku© DepositPhotos
  3. V prípade vírusovej faryngitídy zmiešajte 100 ml ohriatej šťavy z červenej repy a 2 lyžičky čerstvo vytlačenej citrónovej šťavy. Môžete kloktať, ale aj po lyžičkách užívať 5-6 krát denne.
  4. Pri chronickej tonzilitíde premiešajte 200 ml ohriatej repnej šťavy a 1 lyžičku propolisu. Vyplachujte hrdlo so zmesou aspoň trikrát denne.čo robiť v prípade bolesti v krku© DepositPhotos
  5. Koktail z repnej šťavy, jablka a mrkvy je účinným prostriedkom na zvýšenie hemoglobínu a posilnenie imunity. Neexistuje žiadny presný recept, zmiešajte prísady podľa svojho vkusu. Môžete pridať aj citrónovú šťavu alebo med.