Výživové doplnky na kĺby sú jedny z najdrahších: Toto máte úplne zadarmo a už naše prababičky nedali dopustiť na tie skvelé účinky!

Tento recept je starý a pokiaľ sa dobre pamätám, robila ho už moja prababka. Je na silné kĺby a proti odvápňovaniu kostí. Podelím sa s vami o originál, aj o moju vylepšenú verziu.

Tento recept je starý a pokiaľ sa dobre pamätám, robila ho už moja prababka. Je na silné kĺby a proti odvápňovaniu kostí. Podelím sa s vami o originál, aj o moju vylepšenú verziu. Obe účinkujú skvele, prvá však obsahuje alkohol a preto som pôvodný recept vylepšila.

Starý recept našich prababičiek

Potrebujeme:

Škrupiny z 3-5 vajec

½ – ¾ kg citrónu

150 g medu

100 ml rumu

...

Postup:

Škrupinky z vajec (bez blanky) dáme do rúry, aby sa usušili a zbavili sme ich prípadných baktérii. Potom rozdrvíme na jemný prášok a pridáme aj citrónovú šťavu. Necháme 1 deň odležať, aby sa prášok rozpustil – sem tam premiešame. Na druhý deň pridáme med, rum a skladujeme v pohári v chlade. Užívame 1-2 lyžičky pred spaním (len dospelí) a pred každým užitím pretrepeme.

Dá sa to aj jednoduchšie

Ja si tento liek pripravujem jednoduchšie, škrupinky usuším v rúre a rozdrvím na prach v mlynčeku na kávu. Potom ich jednoducho zmiešam so želatínou, nalejem na plech a keď želatína stuhne, nakrájam na kúsky (tabletky) a užívam ako tabletky z lekárne. Tieto tabletky sú skutočne veľmi podobné tým z lekárne, obsahujú totiž vápnik a želatínu, ktoré sú pre silné kĺby veľmi potrebné. A neobsahujú žiadnu chémiu ani konzervanty!

Prášok zo škrupiniek však môžete užívať aj priamo – dajte si lyžičku do jogurtu, alebo kávy. Účinok je skvelý! :-)