Zázvor pripravený podľa tohoto RECEPTU zmierňuje artritídu, bolesti žalúdka, znižuje hladinu cholesterolu a reguluje cukor v krvi!

Je známe, že koreň zázvoru obsahuje veľa zdraviu prospešných látok. Podľa informácií z portálu andreilaslau môže koreň zázvoru pomôcť ľuďom trpiacim artritídou alebo chronickými bolesťami.

Ľudia používajú koreň zázvoru na ochutenie jedál a na zmiernenie príznakov nachladnutia, chrípky, kašľa a je tiež veľmi prospešných pre krvný obeh a prevenciu rakoviny.

Zázvor je navyše schopný znížiť hladinu zlého cholesterolu a cukru v krvi a je veľmi účinným riešením pri nevoľnosti a problémoch s trávením.

Čínska medicína používa zázvor po stáročia pri liečbe rôznych zdravotných problémov, ako je vysoký cholesterol, artritída, vysoký cukor v krvi a žalúdočné ochorenia.

Recept, ktorý dokáže zlepšiť zdravie

...

Predstavíme vám silný liek so zázvorom, ktorý je vyrobený z čerstvého alebo sušeného zázvoru, citrónovej šťavy a bio medu. Jeho výsledky sú pozoruhodné.

Potrebujeme:

115 ml minerálnej vody

limetkovú alebo citrónovú šťavu

450 ml filtrovanej vody

200 gramov očisteného a nadrobno nakrájaného zázvoru

2 lyžice organického medu

plátky citrónu

Postup:

Najskôr prevarte filtrovanú vodu a potom do nej pridajte zázvor. Stiahneme oheň a dusíme 5 minút.

Po uvarení vypnite oheň a nechajte pôsobiť 20 minút.

Teraz zázvorovú tekutinu preceďte a použite ju na prípravu sirupu.

Keď je tekutina teplá, pridajte med.

Nalejte do pohára 1/3 zázvorového sirupu, môžete pridať trochu čerstvej zázvorovej šťavy, šťavu z 1/2 limetky a 1/2 citróna.

Pridajte minerálnu vodu a plátky citrónu. Odporúčame vám používať ekologické výrobky.

Zázvor: 7 zdravotných výhod

1. Zázvor je vynikajúci tráviaci stimulant: podporuje prácu enzýmov, ktoré majú úlohu v efektívnom vstrebávaní živín a bojuje proti tráviacim ťažkostiam.

Zázvor navyše pomáha predchádzať nadúvaniu a tráviacim ťažkostiam v dôsledku toxínov, ktoré tonizujú svaly tráviaceho traktu a znižujú hladinu žalúdočnej kyseliny (čo vedie k páleniu záhy).

2. Je to silný energetický zdroj: šálka zázvorového čaju vás môže povzbudiť ešte lepšie ako káva. Vyskúšajte a uvidíte výsledky.

3. Zbavte sa chrípky a prechladnutia: zázvor pomáha liečiť telo tým, že vyvoláva potenie a posilňuje imunitný systém.

Pomôže tiež, ak sa u vás objavia opakujúce sa epizódy suchého kašľa alebo iných stavov dýchacích ciest (odporúča sa dokonca aj u pacientov s astmou).

4. Boj proti rakovine. Zázvor má silný protizápalový účinok a pôsobí ako prevencia rakovinových nádorov a na posilnenie imunity tela.

5. Upokojuje nevoľnosť. Účinný prostriedok proti tomuto nepríjemnému symptómu.

6. Zázvor je silný vazodilatátor: znižuje krvný tlak a zabraňuje tvorbe krvných zrazenín.

7. Má pozoruhodné účinky na zmiernenie zápalu kĺbov a reumatických bolestí: zázvor môžete použiť vo forme obkladov, keď pocítite svalovú horúčku, bolesti kĺbov alebo lokálny zápal (vykĺbenie, vyvrtnutie).

Foto: tjn
Foto: pexels
Foto: pixabay
Foto: pixabay
Foto: pixabay
Foto: pixabay