Liečivý cesnakovo-medový sirup: Spoznajte tento zázrak a chrípka, ani kašeľ nemajú šancu!

Cibuľa, cesnak a med sú ingrediencie, ktoré sú základom tohto zázračného sirupu podľa receptu z portálu curapelanatureza. Tento sirup poskytne organizmu množstvo zdravotných výhod. Účinky sú fantastické!

Výhody cesnaku

Cesnak sa považuje za prírodné antibiotikum, ktoré pomáha eliminovať vírusy a baktérie. Obsahuje vápnik, meď, železo, fosfor, horčík, mangán, draslík, selén a zinok. Okrem toho má aj vitamíny A, C, D a E a tiež má antioxidačné účinky. Posilňuje imunitu a má aj tieto ďalšie výhody:

– znižuje hladinu cholesterolu

– pôsobí ako antiparazitikum

– zlepšuje metabolizmus tukov

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

– prevencia srdcovocievnych chorôb

Výhody cibule

Cibuľa pomáha posilňovať imunitný systém a čistí krv. Okrem toho je bohatá na vitamíny A, B6, C, ako aj vápnik, železo, horčík a draslík. Cibuľa je tiež bohatá na zdravé rozpustné vlákniny, známe ako prebiotické vlákna. Tieto látky pôsobia ako potravinová dotácia pre telu prospešné baktérie. Pri konzumácii týchto vlákien sa vytvárajú mastné kyseliny, ktoré pomáhajú zlepšovať zdravie hrubého čreva, zmierňovať zápaly a tiež znižujú riziko rakoviny hrubého čreva. 

Výhody medu

Med je bohatý na vápnik, železo, horčík, draslík a vitamín C – základné látky pre pevné zdravie. Má antiseptické, antioxidačné, antireumatické, tráviace a diuretické účinky. Obsahuje fenolové zlúčeniny, ako sú flavonoidy, ktoré znižujú negatívny vplyv voľných radikálov na bunky. Med má navyše protizápalový účinok, ktorý nemá vedľajšie účinky.

Keď sa tieto tri zložky zmiešajú, vytvoria sirup s liečivou silou a nespočetnými zdravotnými výhodami.

Výhody tohto sirupu

– lieči suchý kašeľ

– čistí krv

– pomáha posilňovať kardiovaskulárny systém

– tonizuje žily a uľahčuje krvný obeh

– znižuje pravdepodobnosť vzniku zrazenín, trombózy a kŕčových žíl

– reguluje tlak (ľudia s nízkym krvným tlakom by ho však nemali užívať)

– má protizápalový účinok

– pomáha pri liečbe nádchy, prínosových dutín, chrípke

– dezinfikuje organizmus

– posilňuje imunitný systém

– bojuje proti bolesti chrbtice, kĺbov, chodidiel a nôh

– rozpúšťa hlien

– prevencia kŕčových žíl

– na bolesť hrdla, aj bolesť hlavy

Na sirup potrebujeme:

5 hlavičiek fialového cesnaku

3 fialové cibule

500 ml kvalitného medu

Postup:

Cibuľu ošúpte a nakrájajte na malé kúsky, vložte do mixéra, pridajte cesnak – tiež ošúpaný – pridajte med a dobre rozmixujte. Zmes naplňte do skleneného pohára so širokým hrdlom a pred konzumáciou vždy premiešajte. V chladničke vydrží až 90 dní.

Dávkovanie:

Užívajte 2 lyžičky denne, v rôznych časoch, najlepšie jednu ráno nalačno. Táto kúra by mala trvať 20 dní, potom si dajte mesiac prestávku a môžete pokračovať počas ďalších 20 dní.

Kontraindikácie:

Hoci má tento sirup vynikajúce liečivé účinky, nemali by ho užívať diabetici, tehotné ženy, ľudia s nízkym krvným tlakom a žalúdočnými problémami, alergici na včelie produkty alebo na niektorú zo zložiek obsiahnutých v tomto sirupe.

Prajeme veľa zdravia!

Foto: pixabay
Foto: pixabay
Foto: pixabay