Lezie na vás choroba, kašlete a máte plný nos? Stačí si do sprchy vložiť TOTO a môžete zabudnúť na tabletky z lekárne!

Na jeseň dostáva naša imunita poriadne zabrať. Ak aj na vás lezie choroba, ukážeme vám jednoduchú metódu, ako s ňou zatočiť v sprche! :-)

Jeseň je bezpochyby krásnym obdobím v roku, avšak spája sa aj s mnohými nepríjemnými zdravotnými nástrahami, ktoré vyplývajú najmä z veľkých teplotných rozdielov počas dňa. Ak sa k tomu pridajú daždivé dni, práca v kolektíve či každodenné cestovanie preplnenou hromadnou dopravou, naša imunita dostáva poriadne zabrať. Ak aj vy máte práve v týchto dňoch pocit, že na vás niečo lezie, máme pre vás skvelý tip.

Vyliečiť sa môžete počas sprchovania a to bez akejkoľvek chémie a tabletiek. Vyskúšajte zázračné šumivé bomby do sprchy, ktoré si viete jednoducho vyrobiť. Po obyčajnej sprche sa budete cítiť ako znovuzrodený a príznaky prechladnutia budú razom fuč!

diy-natural-shower-bombs

Potrebujeme:

1 šálku jedlej sódy

2 lyžice kuchynskej soli

Esenciálny olej podľa vášho výberu

1/3 šálky citrónovej šťavy

Vodu podľa potreby

Formu na muffiny

Voliteľné (sušené bylinky)

Používajte šálku s rovnakým objemom

Postup:

Jedlú sódu zmiešame so soľou pomocou vidličky

Pridáme po troškách citrónovú šťavu – zmes začne prudko reagovať.

Dobre premiešame celú zmes vidličkou a po troškách pridávame vodu tak, aby nám vznikla konzistencia cesta a všetky prísady budú prepojené do jednotnej hmoty.

Formu na muffiny vymastíme olejom (kokosovým, rastlinným alebo akýmkoľvek iným).

Z cesta vyformujeme guľôčky, ktoré vložíme do formy na muffiny. Potom guľôčky vložíme do rúry a pečieme pri teplote 180 stupňov 10-20 minút. Potom vyberieme a necháme vychladnúť. Kým sa bomby chladia, pokvapkáme každú niekoľkými kvapkami esenciálneho oleja podľa vlastného výberu. Najlepšie na boj s prechladnutím sú eukalyptový a mätový.

Bomby skladujeme v uzatvárateľnej nádobe.

Ako sa používajú bomby v boji s kašľom, nádchou a prechladnutím?

Jednu šumivú bombu jednoducho položte do vaničky v sprchovom kúte. Počas sprchovania sa bomba bude postupne rozpúšťať a bude uvoľňovať liečivé zložky, ktoré pomôžu zatočiť s nepríjemnými príznakmi prechladnutia. Rovnako môžete bomby vhodiť do vane s teplou vodou a užiť si ich aj týmto spôsobom!

Vyskúšajte a presvedčte sa na vlastnej koži, že tento jednoduchý spôsob skutočne zaberá!

zdroj: lifeadvancer

Dnes najobľúbenejšie