Levanduľová voda zlikviduje bolesť hlavy, zápal dutín aj nádchu: Recept na zázračný nápoj, ktorý vám zlepší život!

Levanduľová voda má úžasnú moc – okrem toho, že výborne chutí, dokáže zbaviť bolesti hlavy, odstrániť stred a bojuje aj proti nespavosti. Podľa portálu medicalnewstoday taktiež bojuje proti zápalom prínosových dutín, nádche a úzkostných stavoch. Levanduľová limonáda vám teda zlepší nielen zdravie, ale aj vašu náladu!

Jej úžasnú silu pozná aj veda

Bolo dokázané, že levanduľa úspešne bojuje proti úzkosti, napätiu, stresu a bolesti hlavy. Rastlina obsahuje esenciálne oleje, ktoré pomáhajú regulovať prudké zmeny nálad. Levanduľa okrem toho pomáha zmierniť bolesť zo zapálených dutín, bolesť hlavy, či dokonca príznaky opice.

Aby ste z levandule vyťažili čo najviac a zároveň si užili jej jedinečnú chuť, môžete ju servírovať v podobe osviežujúceho nápoja s krásnou farbou.

Recept na liečivý levanduľový nápoj

...

Potrebujeme:

  • 1 polievkovú lyžicu sušenej levandule alebo ¼ šálky čerstvých podrvených levanduľových kvetov
  • 1 šálku citrónovej šťavy
  • 1 šálku medu
  • 5 šálok vody

Postup: 

2 a pol šálky vody nalejte do hrnca a priveďte k varu. Keď voda zovrie, odstavte ju zo sporáka a za miešania pridajte med. Následne pridajte levanduľu a hrniec prikryte pokrývkou. Zmes nechajte odstáť po dobu 20 minút až niekoľko hodín. Po vychladení preceďte cez sitko a podávajte s citrónovou šťavou a zvyšnými 2 a pol šálkami vody.

Nápoj môžete ozvláštniť podľa vlastnej vôle – pre sviežejší nádych  napríklad pridajte niekoľko lístkov mäty.

Medzi jeden zo známych zázračných účinkov levandule, ktoré sme ešte nespomenuli, patrí určite aj liečba nespavosti. Ak trpíte touto poruchou, alebo sa počas spánku často budíte, vypite pred spaním aspoň pohár levanduľovej limonády. Dobrým pomocníkom je aj levanduľový čaj vylúhovaný z čerstvých kvetov.

Foto: pixabay
Foto: tjn
Foto: tjn