Vyskúšajte túto zázračnú limonádu z levandule: Zaženie úzkosť, bolesť hlavy a chutí úžasne!

Levanduľa bola po celé stáročia považovaná za vzácnu rastlinku, ktorá prinášala do domovov dobrú energiu a liečivú silu.

Hovorí sa, že stačí len letmý pohľad na rozľahlé provensálske polia zaliate fialovou levanduľou a človeku sa hneď uľaví na duši. Levanduľa bola po celé stáročia považovaná za vzácnu rastlinku, ktorá prinášala do domovov dobrú energiu a liečivú silu.

Olej z levandule obsahuje viac ako 150 aktívnych látok, ktoré bojujú proti mnohým telesným a duševným ťažkostiam. Z celého radu pozitívny účinkov spomenieme napríklad jeho protizápalové, antidepresívne, antimykotické či detoxikačné účinky. Vyrobiť si ho môžete aj vy, stačia vám na to len dve prísady!

Ak chcete svojmu organizmu dopriať kúsok liečivého dotyku levandule, pripravte si osviežujúcu limonádu, ktorá v horúcich dňoch zaženie smäd a pohladí vašu dušu. To však nie je všetko, ak trpíte bolesťou hlavy, účinky levandule tiež určite oceníte. Dokáže totiž pomôcť v krátkom čase a vy tak nemusíte hneď siahať po liekoch z lekárne. :-)

Potrebujeme:

3/4 šálky medu

12 šálok studenej vody

...

1-2 kvapky levanduľového oleja

1 polievkovú lyžicu sušenej levandule

1 šálku čerstvej citrónovej šťavy

Ľad

Vetvičky levandule na ozdobu

Podávame s kolieskom citróna.

Postup:

Všetko stačí zmiešať vo väčšom džbáne a môžeme podávať. :-)

zdroj: complete-health-and-happiness