Vyhnú sa vám oblúkom: Vyrobte si domáci repelent a ochráňte seba, svojich blízkych aj domácich miláčikov!

Kliešte sú veľmi nebezpečné pre ľudí i pre zvieratá. Môžu byť totiž nositeľmi mnohých ochorení, z ktorých viaceré sú dokonca smrteľné.

Žiaľ, výskyt kliešťov z roka na rok narastá a preto je dôležité vedieť, ako sa chrániť. Myslieť na to treba práve teraz v lete, keď sa viacerí z nás chystajú začať s turistikou a trávime veľa času vonku.

Prinášame vám niekoľko tipov, ako si môžete vyrobiť kvalitný repelent sami doma a s minimálnymi nákladmi!

Repelent pre vašich domácich miláčikov

Ak chcete ochrániť svojich domácich miláčikov, nalejte do rozprašovača 1 šálku vody a 2 šálky destilovaného bieleho octu.

O kliešťoch je všeobecne známe, že sa im nepáši vôňa octu. Ak si chcete byť istí, že sa vášmu miláčikovi zdiaľky vyhnú, pridajte ešte dve lyžice rastlinného alebo mandľového oleja. Obe obsahujú síru, ktorá je pre kliešťov taktiež veľmi nepríjemná. Ak navyše pridáte trochu citrónovej šťavy, citrusového oleja alebo mäty priepornej, repelent bude fungovať aj proti blchám.

Pri striekaní sa však vyhnite citlivým oblastiam ako sú oči, nos, ústa a genitálie.

...

Pre vás a vašu rodinu

Zmiešajte 2 šálky destilovaného bieleho octu a 1 šálku vody a nalejte do rozprašovača. Aby ste zabránili nepríjmenému zápachu octu, pridajte 20 kvapiek svojho obľúbeného esenciálneho oleja. Odporúčame eukalyptový olej, pretože má upokojujúcu vôňu, ktorá navyše znásobí účinok repelentu.

Sprejujte každé štyri hodiny na oblečenie, kožu a vlasy.