Letné zakorenenie ruží, zaručujúce 100% výsledky: Odskúšané – všetky ruže sa chytili a už mi kvitnú!

Každý záhradník a záhradkár vie, aké ťažké je zakoreniť ružu. Odrezky sa dobre nezakorenia, neznášajú dobre najmenšie zmeny poveternostných podmienok, alebo jednoducho nikdy nerozkvitnú. Pri tejto metóde z youtube však na tieto problémy zabudnete!

Ruže je potrebné rezať uprostred leta, keď už prvé kvety na ruži vybledli. Vyberte stonky, ktoré nie sú príliš silné alebo príliš tenké. Ružu rozdelíme na odrezky, z ktorých každá má 2 púčiky. Spodný rez je šikmý, horný je ako obvykle rovný.

Pred zasadením odrezky namočte na 30 – 60 minút do vody, aby nabrali dostatok vlahy  – to je veľmi dôležitá etapa.

...

Ďalším malým tajomstvom úspešných odrezkov a vysokej miery prežitia ruží je piesok. Na vrch substrátu nasypte asi 2 cm piesku, dôkladne ich podlejte vodou.

Odrezky vložte do pripraveného popola šikmým rezom.

A zasaďte do mokrého piesku.

Posledný trik je správny  úkryt. Mal by byť priestranný a priehľadný, ale čo je najdôležitejšie, mal by byť nepriepustný pre vzduch.

Používajte na to veľké plastové fľaše, rôzne sklenené predmety, ba dokonca aj akvárium. Polievajte ruže okolo prístrešku. V tomto móde nechajte až do jesene, potom nechajte odrezky trochu zosilnieť, otvorte „skleník“ a na zimu opäť zakryte.

Budúci rok odrezky už citeľne porastú a zosilnejú a za pár rokov sa z nich úplne vyvinú nádherné kvety!

Ďalšie informácie o tom, ako správne rezať ruže v lete, nájdete na videu nižšie: