V lete bazén, v zime vírivka. Mladý Slovák dal starému autu druhú šancu

Kto uvidí tohto mladého muža kúpať sa v aute, nemusí si ťukať na čelo. Vysokoškolák z obce Lehota pri Nitre síce dostal bláznivý nápad, ale zároveň sa zrejme riadi heslom: Všetko zlé je na niečo dobré. Staré auto tak vďaka jeho kreativite dostalo druhú šancu.

Keď si mladík uvedomil, že ojazdené auto už vôbec nie je tým, čím bývalo, rozhodol sa ho prerobiť na niečo poriadne netradičné. Z auta totiž vyrobil bazén a má s ním aj ďalšie odvážne plány, keď sa ochladí.

Bazén vždy chcel, ale originálny

Ako povedal pre TV Markíza, auto, ktoré kúpil, bolo staré a to sa na ňom aj výrazne podpísalo. Preto dostal kreatívny nápad, aký by napadol asi len málokomu. Z auta odpílil strechu a motor i sedačky rozpredal. Napustil doň vodu a teraz má z neho originálny bazén, do ktorého sa vraj zmestí až šesť ľudí. „Má najlepšie roky za sebou a dostalo novú šancu,“ opísal svoje auto pre televíziu.

Auto tak síce parkuje na dvore a vďaka odpílenej streche sa tvári ako „kabriolet“, pri bližšom pohľade naň sa však budete musieť pousmiať. Mladík je však rád, vždy chcel mať bazén a teší ho, že teraz si sen splnil, ale poriadne originálnym spôsobom. Jednou z veľkých výhod je podľa neho aj to, že auto sa dá odtlačiť a tráva pod ním pokosiť, čo by sa pri klasickom nafukovacom bazéne nedalo.

Pri prerábaní auta na bazén si pomohol peniazmi z predaja súčiastok, pričom najviac energie venoval tesneniu a fóliám. S bazénom má veľké plány aj, keď sa ochladí. „Zapojím ohrev a bublinkovač,“ prezradil spokojný mladík.

...