Zbavte sa problému s potkanmi a myšami raz a navždy: Toto na ne zaručene funguje a je to lepšie riešenie ako pasce!

1445

S prichádzajúcou zimou sa začnú myši sťahovať do našich príbytkov a je ťažké zbaviť sa týchto neželaných hostí. Pasce na myši nie sú ideálnym riešením a preto dnes máme pre vás tip od Fabi Cea. Stačí si pripraviť túto zmes a máte po probléme!

Foto: pixabay

Potrebujeme:

1 PL sadry

2 PL kakaa

Postup:

Do misky si nasypte sadru a zmiešajte s kakaom. Nasypte túto zmes všade tam, kde sa objavili myši. Myš si pochutná na tejto „maškrte“ a následne, keď sa napije, sadra jej stvrdne v žalúdku a usmrtí ju. Môžete si vyskúšať kvapnúť trochu vody do misky s touto zmesou a uvidíte, čo sa stane.

Foto: youtube

Zdroj titulnej foto: youtube

Zdroj: youtube

Prírodné spôsoby, ako odplašiť myši

Mäta prieporná

Vôňa mäty je pre väčšinu ľudí príjemná, upokojujúca a svieža. Pre myši je však táto vôňa neprijateľná a z prostredia, v ktorom túto aromatickú rastlinku zacítia, sa  rýchlo porúčajú. Najjednoduchšou metódou je použiť mätový esenciálny olej, ktorý váš byt krásne prevonia a zároveň vypudí myši z domu. Postupujte tak, že niekoľko kvapiek oleja nakvapkáte na kúsok vaty a rozmiestnite na miesta, kde sa zvyknú myši zdržiavať – predovšetkým pri stenách, za regálmi alebo v poličkách.

Myši neznášajú kapsaicín

Kapsaicín je látka, ktorá sa vyskytuje v pálivých papričkách – jeho najvyšší obsah nájdeme v kajenských papričkách alebo tabascu. Z papričiek si vyrobíme veľmi pikantný sprej, ktorý myši z vášho domu vyženie rýchlo a spoľahlivo. Papričky nasekáme nadrobno alebo vložíme do kuchynského robota a rozmixujeme.  Potom papričky zalejeme 2 a ½ litra vriacej vody. Necháme lúhovať 24 hodín, prelejeme do fľaše s rozprašovačom a postriekame miesta, kde sa myši zvyknú v našom dome zdržiavať. Po dvoch dňoch miesta, kde sme tekutinu nastriekali umyjeme a opäť nastriekame. Pre myši je kapsaicín extrémne nepríjemný a rýchlo sa budú z jeho blízkosti ponáhľať preč. Nezabudnite pri práci s papričkami a sprejom použiť ochranné rukavice.

Domáci miláčikovia pomôžu tiež

Mačky alebo psy  dokážu v prípade boja proti myšiam veľmi dobre poslúžiť. Spoľahlivo ich zacítia a nedajú pokoj, kým sa myši z vášho domu nepoberú kade-ľahšie. Pre myši je tiež prostredie v ktorom sa vaši miláčikovia nachádzajú nebezpečné pre plánovanie budúcej rodiny.

zdroj: mrhealthylife

Foto: youtube
Témy:


Pridajte svoj komentár