Legendárna SOLVINA: Neumývajte si s ňou len ruky, toto je oveľa lepšie – túto geniálnu vec dokáže aj u vás doma!

Stará dobrá Solvina, možno ste ju kedysi mali doma pravidelne a možno ju máte doma aj dnes. Možno budete prekvapení, no okrem umývanie rúk dokáže omnoho viac. Šikovné gazdinky prišli s geniálnymi nápadmi, ako ju využiť každý deň. 

Stará dobrá Solvina, možno ste ju kedysi mali doma pravidelne a možno ju máte doma aj dnes. Možno budete prekvapení, no okrem umývanie rúk dokáže omnoho viac. Šikovné gazdinky prišli s geniálnymi nápadmi, ako ju využiť každý deň.

Perfektne vyčistí rúru

Na čistenie rúry som vyskúšala všetko možné, ale jediné, čo mi ju naozaj vyčistilo bola tekutá solvina. jednoducho nanesiete na znečistený povrch a necháte pôsobiť aspoň 15 minút. Potom vyčistíme hubkou a zotrieme papierovým obrúskom. To je všetko. Rúra perfektne čistá!

Lepkavá kuchynská linka

Za mňa nie je nad toto riešenie – lepkavé skrinky potrieť pastou zo solviny, vody, zľahka vyčistiť a budete len žasnúť. Krásne to čistí a odmasťuje, sami uvidíte, aká znečistená je pasta, pretože nasaje do seba všetku mastnotu. Ak sa bojíte, či je to na váš materiál kuchynskej linky to pravé, spravte test na mieste, kde to nie je vidieť. Ale myslím si, že keď je to prípravok na ruky, nemôže uškodiť žiadnemu materiálu.

Znečistená vaňa

Ak sa vám na povrchu vane tvoria tmavé škvrny od vodného kameňa, skúste na ne solvinu. Mne zabrala perfektne. jednoducho som ju dala na jemnú hubku, pridala trochu vody a krásne to zišlo. Za chvíľku vaňa ako nová.

Oživí staré a znečistené hrnce

Funguje aj na pripáleniny. Jednoducho som pomocou trochy solviny a vody dala do gruntu aj staré kvalitné panvice po babke. Je to výborné aj na pripáleniny. Panvici je dobré navlhčiť a potom vyčistiť kefkou so solvinou.

Na varnú dosku a horáky

Nikdy by som neverila ako stará dobrá solvina dokáže perfektne vyčistiť varnú dosku v kuchyni. Urobila som z nej jemnú pastu a napozaj len zľahka vyčistila – zmizli aj staré odolné usadeniny. Výborná vec.

Špáry na podlahe opäť žiaria

Bledé špáry v dlažbe sa mi neustále zanášali. teraz už presne viem, čo na ne platí. Solvina, navlhčená kefka a nečistoty idú dole ako po masle. Špáry sú ako čerstvo vybielené.

Fľaky na nerezy? Žiaden problém!

Pomôže obyčajná solvina. Stačí, ak z nej a trochy vody urobíte jemnú pastu a nanesiete na poškvrnené miesta. Stačí jemne vyčistiť a fľaky sú hneď preč.

Žehlička ako nová

Na moju žehličku nefungovalo nič – soľ, sóda ani ďalšie babské recepty. Svokra mi poradila tekutú solvinu a podarilo sa. Takto som s ňou žehličku vyčistila, skoro ani nepoznať, že tam bola taká pripálenina.

Stôl z dreva popísadný perom

Náš konferenčný stolík dostal menšiu umeleckú výzdobu. Našťastie, pomohla nám obyčajná solvina. Dala som namokrú handričku a čmáranice išli pekne dole. Po umeleckom diele môjho synátora neostalo ani pamiatky. Takže za mňa 100% spokojnosť.

Nálepky zo skla a nábytku

Ja používam jemnú drôtenku, vodu a solvinu. ide to naozaj dobre a neostávajú žiadne stopy po lepidle. Je to super spôsob, ktorý využívam už roky.

Dnes najobľúbenejšie