Kúpite za pár centov a výsledok miliónový: Na účinky ľanového semienka sa žiadna diéta nechytá – 5 zázračných účinkov na vaše telo!

vedeli ste, že ľanové semienko je ešte užitočnejšie pre naše telo, ako ospevované chia semienka? Ich silu by mali poznať najmä ženy a to predovšetkým tie, ktoré prechádzajú obdobím menopauzy. Okrem toho, že sú nesmierne prospešné pre zdravie, chránia kosti a zmierňujú zápaly, sú fantastické aj v boji s nadbytočnými kilami. 300 g semienok vás vyjde asi na 1 euro, výsledok je však na nezaplatenie!

ľanové semená

Hlavnou výhodou ľanových semien je vysoký obsah omega-3 nenasýtených mastných kyselín (2-krát viac ako v rybacom oleji) a lignany – fytohormóny, ktoré sú dôležité pre ženy. Chránia pred rakovinou prsníka aj vaječníkov. Ľanové semienka tiež pomáhajú zmierniť negatívne zmeny spojené spojené s obdobím menopauzy – rednutie kostí, naberanie na hmotnosti a hormonálne výkyvy.

Liečivé vlastnosti ľanových semien – využije ich každý

Vďaka špeciálnemu zloženiu týchto semienok z nich dokáže vyťažiť celé telo. Semienka pomáhajú odstraňovať toxíny, znižujú koncentráciu cholesterolu v krvi. Ľan je šampión v obsahu selénu, ktorý má silný protinádorový účinok, pomáha pri zápaloch rôzneho druhu, vrátane ochorení kĺbov a kože, chráni proti srdcovým ochoreniam a znižuje lámavosť nechtov. Selén pôsobí podporne na činnosť enzýmov, ktoré pomáhajú chrániť bunky, a zároveň neutralizuje ťažké kovy, ktoré nepriaznivo ovplyvňujú ľudské zdravie.

používanie ľanových semien

Nápoj z ľanových semien priaznivo ovplyvňuje pečeň a žlčník, má mierny diuretický a laxatívny účinok, pomáha neutralizovať účinky rôznych druhov intoxikácie, zvyšuje laktáciu u dojčiacich matiek.

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Recept:

1 polievkovú lyžicu lanových semien dáme do sklenenej nádoby s vekom, zalejeme 250 ml prevarenej vody izbovej teploty vody. Zatvoríme a nádobu dôkladne pretrepeme po dobu 2 až 3 minúty, potom necháme zmes 30 minút odstáť. Počas dňa si dajte 2-3 lyžice.

studená infúzia ľanových semien

Horúci nápoj z ľanového semienka je číslo 1 pre gastritídu. Pôsobí na brušnú stenu, zmierňuje bolesť a zápal. Ide o účinný prostriedok pri zápalových ochoreniach hrdla a úst.

Pripravte zmes analogicky s predchádzajúcou verziou s tým rozdielom, že sa semená zalejú vriacou vodou. Vezmite 100 ml zmesi (vychladnutej) 30 minút pred jedlom.

ľanové semená z gastritídy

Recept proti kašľu:

Lanový prášok s medom pomôže upokojiť silný kašeľ a uľahčí vylučovanie hlienu. Rozdrvte 100 g semien v mlynčeku na kávu. Výslednú „múčku“ premiešajte s 500 g medu. Jedzte 1 lyžičku prostriedkov počas dňa každých 1,5 – 2 hodiny. Skladujte v chladničke.

ľanové semená s medom

Ľanové semienka a úbytok hmotnosti

Užívanie ľanových semienok sa odporúčame každému, kto chce schudnúť. Pridajte semienka do šalátov, príloh, pečiva, nátierok aj omáčok. Vysoký obsah vlákniny, ktorý pôsobí ako čistiaci prostriedok na čreve, pomáha odstraňovať toxíny a liečiť mikroflóru. Pre chudnutie najdôležitejšia vlastnosť ľanových semienok spočíva v tom, že zabraňujú absorpcii nadbytočného tuku. ľanové semienka však na využitie všetkého ich potenciálu musíte správne konzumovať. Buď ich popučte, dajte pred konzumáciu napučať do vody, alebo zomeľte.

ľanové semená na úbytok hmotnosti

Raňajky z ľanových semien dlhodobo potláčajú chuť do jedla, normalizujú hladinu cukru v krvi, prispievajú k správnemu procesu metabolizmu.

Recept na chutné raňajky, ktoré pomôžu pri chudnutí:

Na makovom alebo inom mlynčeku pomeľte ľanové semená. Zhruba 30 gramov. Pomleté nemusia byť nijak dokonale – stačí, aby boli trochu podrvené. Zmiešame s prírodným jogurtom a máme ideálny štart do dňa.

kefír s ľanovými semenami

Kefírový nápoj s práškom z ľanových semien – prostriedok na zníženie telesnej hmotnosti s preukázanou účinnosťou. Ľahko sa popasuje s hladom, čistí črevá. podporuje rýchle spaľovanie tuku.

1 lyžička pomletých semienok sa zmieša s pohárom kefíru. Ak chcete osladiť, pridajte 0,5 lyžičky. medu. Dajte si túto zmes  1-1,5 hodiny pred jedlom na týždeň a namiesto olovrantu, alebo neskorej večere. Počas nasledujúceho týždňa zdvojnásobte koncentráciu prášku v kefíre.

žena stratila váhu

Pri všetkých pozitívnych vlastnostiach majú ľanové semená aj kontraindikácie : syndróm dráždivého čreva, obličkové kamene a žlčové kamene, maternicové fibroidy, polycystické vaječníky – tieto diagnózy by sa ich konzumácií mali vyhýbať, prípadne aspoň konzultovať ich užívanie s lekárom. Pamätajte tiež na to, že naozaj stačí malá dávka tohoto zázraku a ak ich užívate napríklad 2 týždne každý deň, dajte si vždy prestávku skôr, ako ich budete užívať opäť.