Lacný tukožrútsky trik našich prababičiek – perfektný na brušný tuk: Keby sme vedeli, že je to také jednoduché, robili by sme to už dávno!

Možno budete prekvapení, no na túto starú fintu nedajú dopustiť ani celebrity. Jej základom je dať si pred každým jedlom úplne obyčajnú potravinu. Má to obrovský vplyv na to, ako si vaše telo s kalóriami poradí a najmä s ukladaním tukov z potravy. Tí, ktorí to vyskúšali na tento starý zlepšovák našich babičiek nedajú dopustiť.

Dajte si to pred každým jedlom

Tajomstvo spočíva v obyčajných kapustových listoch – surových. Všetko, čo musíte urobiť je dať si 1-2 listy pred každým jedlom. Táto lacná zelenina spustí vo vašom tráviacom trakte proces, ktorý jednak urýchli spaľovanie kalórií z potravy a zároveň zabráni ukladaniu tukových vankúšikov. To však nie je všetko, kapustové listy obsahujú tiež látky a kyseliny, ktoré pomáhajú rozpúšťať už usadené tukové zásoby vo vašom tele.

Najrýchlejšie pri chudnutí strácame brušný tuk, takže tento trik je skvelý hlavne ako spaľovač brušného tuku– prvé týždne budete pozorovať výsledky hlavne na brušku.

Lacná potravina dokáže:

– vďaka obsahuje špecifických kyselín zabraňuje ukladaniu tukov v tele,

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

– stimulovať metabolizmus,

– detoxikuje telo, zbavuje škodlivín,

– urýchľuje trávenie a pôsobí proti zápche,

– odstraňuje nadbytočnú vodu z tela, ktorá vám dokáže poriadne pridať na hmotnosti,

– prečisťuje črevá,

– nabije vás vitamínom C,

– udržuje zdravú mikroflóru v črevách, ktorá je pre chudnutie veľmi dôležitá,

– rozpúšťajú tuk uložený v tkanivách, dokonca dokážu pôsobiť aj proti obličkovým a žlčovým kameňom,

– eliminujú ukladanie tuku z priatej potravy,

– kapusta navodzuje pocit sýtosti a pritom neobsahuje takmer žiadne kalórie – len telu prospešné vitamíny a živiny.

Na tomto si dajte záležať

Listy pred jedlom prežúvajte v ústach čo najdlhšie, aby sa narušila ich štruktúra a čo najviac kyselín a látok sa rýchlo dostalo do vášho tela. Tak bude tento trik najúčinnejší.

Čo ešte dokáže kapustový list?

V minulosti sa kapustovým listom hovorilo medicína chudobných. V skutočnosti by však mal každý poznať účinky listov tohto lacného plodu z našich polí. Samozrejme, odporúčame používať domáce bio-plody bez postrekov a chémie. V prípade kapusty kupovanej, používajte listy z hlbších úrovní plodu

Zázrak na boľavé kolená a kĺby

Listy na pár minút ponorte do teplej vody, potom osušte položte medzi dva kusy fólie a niekoľkokrát po povrchu prejdite valčekom. Narušíte tým žilnatinu listov a uvoľnia sa aj liečivé látky. Potom jednoducho priložte na kolená, prekryte gázou, obviažte a nechajte pôsobiť cez noc (minimálne však 3 hodiny).

Dezinfikujú a liečia kožu len dotykom

Listy sú výborné na kožu – odreniny, ekzémy, vredy, suchú a popraskanú kožu, dokonca aj vredy. Priložte na tieto miesta a nechajte pôsobiť. Listy dokážu upokojiť a majú aj dezinfekčný a liečivý účinok. Kapustové listy tiež pôsobia liečivo na hemeroidy, stačí ich len na tieto miesta prikladať a nechať pôsobiť.

Zapálený prsník po dojčení

Na tento účel sa odporúča použiť nie celkom vonkajšie listy. Pripravte ich rovnako, ako v predchádzajúcom prípade a priložte na prsník – najjednoduchšie je vložiť ich priamo do podprsenky. Nechajte pôsobiť aspoň 2 hodiny (ideálne cez noc) a potom umyte prsník vodou.

Liečivé obklady pri reume

Listy jednoducho vložíme medzi dva uteráky, a krátko ich necháme ohriať na radiátore alebo v rúre. Potom prikladáme na reumou postihnuté a bolestivé oblasti.

Bolesti hlavy

Ak nimi trpíte, skúste si na spánky priložiť kapustový obklad. Rovnako upokojujúco pôsobia aj na unavené oči.