Kvetináče za pár centov z betónu: 5 jednoduchých návodov, ako si ich môžete vyrobiť aj vy!

Unikátne kvetináče, ktoré nemá nikto iný. Ukážeme vám jednoduchý postup, ako si vyrobiť!

Kvetináče, ktoré nemá nikto iný. Prinášame vám 5 tipov na unikátne kvetináče za pár centov, ktoré rýchlo a jednoducho vyrobíte z betónovej zmesi.

Krásne kvetináče z betónu a látky

Unikátne kvetináče do záhrady z betónu a látky

Vyrobte si jedinečné kvetináče do vašej záhrady. Je to skutočne jednoduché a výsledok očarí už na prvý pohľad.

Potrebujeme:

Kusy látky – stará uterák, obrus…

Cement

Vodu

Lepidlo do betónu (Duvilax, Kleber) prípadne môžeme použiť iné prímesy zvyšujúce plasticitu a pevnosť betónu

Postup:

Z vody, cementu a lepidla (dávkujeme vždy podľa inštrukcií na obale) vytvoríme zmes pudingovitej konzistencie. Do betónovej zmesi namočíme látku tak, aby bola celá pokrytá hmotou. Vyberieme a preložíme na vedro alebo starý kvetináč (podľa toho, aký chceme, aby mal výsledný výrobok tvar).

concrete-planter-5

concrete-planter-6

concrete-planter-2

Betón je potrebné nechať dostatočne zaschnúť – minimálne 12 hodín. Potom odporúčame prikryť fóliou a nechať niekoľko dní „sedieť“. Keď sa budete snažiť oddeliť betónovú hmotu od formy príliš skoro, môže popraskať.

Potom stačí povrch upraviť podľa vlastných predstáv – napríklad nesprejovať ľubovoľnou farbou. Potom môžeme používať ako klasický kvetináč.

towel-planter4

towel-planter5

Kvetináče – ruky

DIY-concrete-hands-instructions-480x270-480x270

Originálna dekorácia do vašej záhrady, ktorá navyše plní veľmi praktickú funkciu kvetináča. Navyše túto „maličkosť” vyrobíte rýchlo, jednoducho. Pozrite sa, ako na to.

Najskôr si nachystáme všetko, čo k výrobe rúk budeme potrebovať.

Potrebujeme:

Betónovú zmes

Gumové rukavice

Betónovú zmes (nemala by byť príliš hustá) : vyrobíme ju z cementu, vody a lepidla do betónu (prípadne inej látky zvyšujúcej pevnosť a plasticitu betónu)

Staré handry

Nádoby

Postup:

Do rukavíc nalejeme redšiu betónovú zmes a vytvarujeme, aby sme získali želaný tvar. Tvar získame pomocou vloženia rukavice do nádoby (aby mala zahnuté prsty) Tiež môžeme výsledný tvar dosiahnuť pomocou starých uterákov a handier.

1

2

3

4

DIY-Concrete-Garden-Hands-1

Betón necháme dostatočne uschnúť a potom odstránime gumené rukavice pomocou pinzety alebo ostrej žiletky (narežeme na viacerých miestach a opatrne odstránime). Ak chcete svoje dotiahnuť do dokonalosti, na betónových rukách môžete vytvarovať nechty, alebo ich môžete nastriekať farbou.

Hand-Planters-2

planter

Hand-Planters

787ccc6d17081bda5bc48291106090c5

Lacné kvetináče rôznych tvarov

Lacné kvetináče do záhrady. Vyrobte si koľko len chcete!

Skvelá inšpirácia do vašej záhrady. Lacné kvetináče, ktoré vyrobíte skutočne jednoducho, sa skvele hodia do vašej záhrady alebo na terasu. Navyše, môžete ich doladiť podľa vlastných predstáv. Stačí nastriekať ľubovolnou farbou a použiť rôzny formy pre rôzne podoby vašich budúcich kvetináčov. Prinášame vám postup, ako na to:

Potrebujeme:

Formy ľubovoľných tvarov (ideálne sú ohybné formy)

Betónovú zmes – cement, voda, spevňovaciu látku (lepidlo do betónu)

Slnečnicový olej

Postup:

Je to veľmi jednoduché, formu vymastíme olejom a nalejeme do nej betónovú zmes.

101904184-jpg-rendition-largest

101894831-jpg-rendition-largest

Do stredu zatlačíme menšiu nádobu, ktorú sme tiež zvonku namastili olejom – nie však príliš hlboko.

101904185-jpg-rendition-largest

101904188-jpg-rendition-largest

Nádobu v strede zaťažíme kameňom a vodou. Betónovú zmes necháme zaschnúť a keď je betón pevný, jednoducho vyklopíme von.

101904189-jpg-rendition-largest

101904194-jpg-rendition-largest

101894830-jpg-rendition-largest

Rovnakým spôsobom môžete vytvoriť kvetináče v podobe tváre. Potrebujete na to formu v tvare hlavy (ideálne z figuríny), ktorú vyplníte betónovou zmesou a do vnútra vtlačíte inú nádobu tak, aby vznikol priestor na vloženie substrátu a rastliny.

47cf8eb8a3d44853af0b544414630344-550x460

Roztomilé usmiate kvetináče na sukulenty

Roztomilé kvetináče za pár centov. Takto jednoducho si ich môžete vyrobiť aj vy!

Tieto milé kvetináče sú roztomilým darčekom alebo doplnkom do domácnosti, alebo na vašu letnú terasu. Ich príprava je jednoduchá a kedže celý projekt zhotovíte z veľmi lacných materiálov a odpadu (prázdnej plastovej fľaše), vyjde vás len na niekoľko centov. Neváhajte a zapojte do výroby kvetináčov aj deti, určite budú výsledkom nadšené!

Potrebujeme:

Plastovú fľašu

Trochu vazelíny alebo nepriľnavý sprej na pečenie

Nožnice alebo nôž

Lepiacu pásku

Fixku

Betónovú zmes

Slamku

Postup:

Z plastovej fľaše odrežeme vrchnú časť – bude slúžiť ako základ pre získanie tvaru nášho budúceho kvetináča. Potom z odrezanej časti odstrihneme alebo odrežeme užší koniec tak, aby nám vznikol dostatočne veľký otvor, ktorý bude slúžiť na umiestnenie rastliniek do kvetináča.

F2SBS26HXLDCBDO.LARGE

Zo zvyšku plastovej fľaše odrežeme pásik plastu. Pásik by mal byť približne o 1,5 cm užší ako základná časť kvetináča. Pásik zrolujeme tak, aby sme ho pretiahli cez užší otvori – aby držal skutočne pevne, prilepíme ho lepiacou páskou.

FODEMKPHXLDCBG6.LARGE

FPMYTM4HXLDCBMS.LARGE

F754B92HXLDCBH4.LARGE

Potom celý objekt obrátime tak, aby bola širšia strana smerom nahor. Vnútorný kruh uzavrieme lepiacou páskou tak, aby sa betónová zmes nedostala dovnútra. Nakoniec celý povrch vnútornej časti potrieme olejom, vazelínou alebo postriekame nepriľnavým sprejom na pečenie, vďaka čomu bude neskôr jednoduchšie odstrániť uschnutý betón.

FZHC7ORHXLDCBPY.LARGE

Nakoniec do do stredu vnútornej časti zapichneme slamku (tento otvor bude slúžiť na odvádzanie prebytočnej tekutiny z kvetináča.

FJ4XQK7HXLDCBU1.LARGE

Potom do vnútra plastovej formy navrstvíme betónovú zmes až po okraj formy tak, aby prekrývala aj vnútorné jadro formy. Necháme poriadne zaschnúť.

FFD67H7HXLDCBXR.LARGE

Keď je betón dostatočne zaschnutý, obrátime formu a vnútornú čas vyberieme. Teraz nám už ostáva len namaľovať kvetináčom tváre a do otvorov navrstviť substrát a rastlinky, ktoré v nech chceme pestovať.

FK87MU2HXLDCBZB.LARGE

FO3OH3UHXLDCC1R.LARGE

F6RCFFUHXLDCC4N.LARGE

Dnes najobľúbenejšie