Do rozrezaných plastových fliaš nalial betónovú zmes a postavil ich do záhrady: Pár hodín a aj vy môžete mať na pozemku takúto parádu!

Väčšina ľudí utráca zbytočne veľa peňazí za doplnky do bytu, či do záhrady. A pritom existuje toľko nápadov, ako si tieto veci vyrobiť za lacný peniaz doma. Stačí len trochu kreativity! Vytvorte si napríklad vlastný originálny dizajn kvetináčov. Uvidíte, koľko radosti vám prinesú :)

Potrebujeme:

betónovú zmes: cement, voda, lepidlo do betónu (zarobíme podľa návodu)

plastové fľaše

dekoračný materiál alebo farby

Postup:

Plastové fľaše si rozrežte po dĺžke na polovicu a naplňte zarobeným betónom.

Nechajte stvrdnúť a potom vyklopte. Ak máte problém s vyklopením betónu, otočte polovice fliaš naopak a polejte ich horúcou vodou. Vklápanie bude hračka.

Zoberte si väčšiu nádobu, naplňte ju pieskom a načrtnite si kruh. Vykopte jamky a osaďte do nich odliatky fliaš. Stred naplňte pieskom.

Odliatky po obvode zviažte pevným špagátom, alebo drôtom a navrch na piesok, ktorý je v strede, navrstvite betón. Uhlaďte špachtľou.

Do stredu dna spravte dierku.

Urobte si štyri menšie odliatky, napríklad z obalu od vajec, ktoré budú na kvetináči slúžiť ako podstavec. Pripevnite ich na dno kvetináča.

Všetko nechajte stvrdnúť a potom namaľujte podľa svojich predstáv. Kvetináč si tiež môžete ozdobiť rôznym prírodným materiálom. Je to len na vás.

Hotovo! Teraz už stačí len zasadiť rastlinku a tešiť sa z dobre odvedenej práce :)

Videonávod

Ďalšie krásne inšpirácie na kvetináče z betónu

Krásne kvetináče z betónu a látky

Unikátne kvetináče do záhrady z betónu a látky

Vyrobte si jedinečné kvetináče do vašej záhrady. Je to skutočne jednoduché a výsledok očarí už na prvý pohľad.

Potrebujeme:

Kusy látky – stará uterák, obrus…

Cement

Vodu

Lepidlo do betónu (Duvilax, Kleber) prípadne môžeme použiť iné prímesy zvyšujúce plasticitu a pevnosť betónu

Postup:

Z vody, cementu a lepidla (dávkujeme vždy podľa inštrukcií na obale) vytvoríme zmes pudingovitej konzistencie. Do betónovej zmesi namočíme látku tak, aby bola celá pokrytá hmotou. Vyberieme a preložíme na vedro alebo starý kvetináč (podľa toho, aký chceme, aby mal výsledný výrobok tvar).

Betón je potrebné nechať dostatočne zaschnúť – minimálne 12 hodín. Potom odporúčame prikryť fóliou a nechať niekoľko dní „sedieť“. Keď sa budete snažiť oddeliť betónovú hmotu od formy príliš skoro, môže popraskať.

Potom stačí povrch upraviť podľa vlastných predstáv – napríklad nesprejovať ľubovoľnou farbou. Potom môžeme používať ako klasický kvetináč.

Kvetináče – ruky

DIY-concrete-hands-instructions-480x270-480x270

Originálna dekorácia do vašej záhrady, ktorá navyše plní veľmi praktickú funkciu kvetináča. Navyše túto „maličkosť” vyrobíte rýchlo, jednoducho. Pozrite sa, ako na to.

Najskôr si nachystáme všetko, čo k výrobe rúk budeme potrebovať.

Potrebujeme:

Betónovú zmes

Gumové rukavice

Betónovú zmes (nemala by byť príliš hustá) : vyrobíme ju z cementu, vody a lepidla do betónu (prípadne inej látky zvyšujúcej pevnosť a plasticitu betónu)

Staré handry

Nádoby

Postup:

Do rukavíc nalejeme redšiu betónovú zmes a vytvarujeme, aby sme získali želaný tvar. Tvar získame pomocou vloženia rukavice do nádoby (aby mala zahnuté prsty) Tiež môžeme výsledný tvar dosiahnuť pomocou starých uterákov a handier.

Betón necháme dostatočne uschnúť a potom odstránime gumené rukavice pomocou pinzety alebo ostrej žiletky (narežeme na viacerých miestach a opatrne odstránime). Ak chcete svoje dotiahnuť do dokonalosti, na betónových rukách môžete vytvarovať nechty, alebo ich môžete nastriekať farbou.

Lacné kvetináče rôznych tvarov

Lacné kvetináče do záhrady. Vyrobte si koľko len chcete!

Skvelá inšpirácia do vašej záhrady. Lacné kvetináče, ktoré vyrobíte skutočne jednoducho, sa skvele hodia do vašej záhrady alebo na terasu. Navyše, môžete ich doladiť podľa vlastných predstáv. Stačí nastriekať ľubovolnou farbou a použiť rôzny formy pre rôzne podoby vašich budúcich kvetináčov. Prinášame vám postup, ako na to:

Potrebujeme:

Formy ľubovoľných tvarov (ideálne sú ohybné formy)

Betónovú zmes – cement, voda, spevňovaciu látku (lepidlo do betónu)

Slnečnicový olej

Postup:

Je to veľmi jednoduché, formu vymastíme olejom a nalejeme do nej betónovú zmes. Do stredu zatlačíme menšiu nádobu, ktorú sme tiež zvonku namastili olejom – nie však príliš hlboko. Nádobu v strede zaťažíme kameňom a vodou. Betónovú zmes necháme zaschnúť a keď je betón pevný, jednoducho vyklopíme von.

101894830-jpg-rendition-largest

Rovnakým spôsobom môžete vytvoriť kvetináče v podobe tváre. Potrebujete na to formu v tvare hlavy (ideálne z figuríny), ktorú vyplníte betónovou zmesou a do vnútra vtlačíte inú nádobu tak, aby vznikol priestor na vloženie substrátu a rastliny.

47cf8eb8a3d44853af0b544414630344-550x460

Roztomilé usmiate kvetináče na sukulenty

Roztomilé kvetináče za pár centov. Takto jednoducho si ich môžete vyrobiť aj vy!

Tieto milé kvetináče sú roztomilým darčekom alebo doplnkom do domácnosti, alebo na vašu letnú terasu. Ich príprava je jednoduchá a kedže celý projekt zhotovíte z veľmi lacných materiálov a odpadu (prázdnej plastovej fľaše), vyjde vás len na niekoľko centov. Neváhajte a zapojte do výroby kvetináčov aj deti, určite budú výsledkom nadšené!

Potrebujeme:

Plastovú fľašu

Trochu vazelíny alebo nepriľnavý sprej na pečenie

Nožnice alebo nôž

Lepiacu pásku

Fixku

Betónovú zmes

Slamku

Postup:

Z plastovej fľaše odrežeme vrchnú časť – bude slúžiť ako základ pre získanie tvaru nášho budúceho kvetináča. Potom z odrezanej časti odstrihneme alebo odrežeme užší koniec tak, aby nám vznikol dostatočne veľký otvor, ktorý bude slúžiť na umiestnenie rastliniek do kvetináča. Zo zvyšku plastovej fľaše odrežeme pásik plastu. Pásik by mal byť približne o 1,5 cm užší ako základná časť kvetináča. Pásik zrolujeme tak, aby sme ho pretiahli cez užší otvori – aby držal skutočne pevne, prilepíme ho lepiacou páskou. Potom celý objekt obrátime tak, aby bola širšia strana smerom nahor. Vnútorný kruh uzavrieme lepiacou páskou tak, aby sa betónová zmes nedostala dovnútra. Nakoniec celý povrch vnútornej časti potrieme olejom, vazelínou alebo postriekame nepriľnavým sprejom na pečenie, vďaka čomu bude neskôr jednoduchšie odstrániť uschnutý betón. Nakoniec do do stredu vnútornej časti zapichneme slamku (tento otvor bude slúžiť na odvádzanie prebytočnej tekutiny z kvetináča. Potom do vnútra plastovej formy navrstvíme betónovú zmes až po okraj formy tak, aby prekrývala aj vnútorné jadro formy. Necháme poriadne zaschnúť. Keď je betón dostatočne zaschnutý, obrátime formu a vnútornú čas vyberieme. Teraz nám už ostáva len namaľovať kvetináčom tváre a do otvorov navrstviť substrát a rastlinky, ktoré v nech chceme pestovať.

Kvetináče z akéhokoľvek odpadu a nepotrebných vecí

Ozdobte si betónové kvetináče špagátom, alebo prírodným materiálom

 

 

 

 

 

Picture of Miroslava

Miroslava

Redaktorka magazínu To je nápad!

Dnes najobľúbenejšie