Kvalitná rozkladacia pohovka pre každodenný spánok: Toto sú 3 kľúčové faktory, ktoré pri kúpe zohľadniť

Vysoká cena nehnuteľností núti mnohých siahnuť po kúpe, resp. prenájme menších bytov alebo garsónok, ktoré sú finančne menej náročné. Problémom je však obmedzený priestor, vyžadujúci si úsporný, multifunkčný nábytok.

 

Ak vás situácia donútila siahnuť po rozkladacej pohovke, ktorá sa v noci mení na pohodlné lôžko, ste na správnom mieste. Povieme vám, ktoré faktory je potrebné pri výbere zohľadniť.

Veľkosť rozkladacej pohovky

Veľkosť rozkladacej pohovky na každodenné spanie je ovplyvnená priestorovou dispozíciou a vašimi osobnými nárokmi. Pre pohodlný prístup by ste mali mať po oboch stranách aspoň 40 cm – vzdialenosť od pohovky k ostatným komponentom, napr. komoda, konferenčný stolík a iné. Odporúčaná šírka spacej plochy pre jednu osobu je 80 cm, pre komfortný spánok dvoch osôb by malo ísť aspoň o 140 cm.

 

Tip: Pre maximálny úžitok zvoľte rozkladaciu pohovku s úložným priestorom. Tento multifunkčný kus nábytku vo vašej obývačke oceníte.

...

Tvrdosť matraca

Predsudky bokom. Vďaka kvalitnému matracu bude spanie pohodlné, nemusíte sa báť bolestí chrbta a krížov. Ideálne sú stredne tvrdé až tvrdé matrace s vysokou hustotou (cca 30 kg/m3). Medzi základné výplne zabudovaných sedákov patrí PUR pena, HR pena alebo pružinové matrace, tvrdosť však ovplyvňuje aj samotný podklad, tzn. latové rošty alebo plné dosky.

 

Tip: Niektoré pohovky môžete doplniť aj o prídavné matrace s vami preferovanou tvrdosťou.

Mechanizmus rozkladania pohovky

  • Systém Klik – Klak

Plánujete pohovku využívať na každodenný spánok? Tomuto mechanizmu sa radšej vyhnite. Je vhodný iba na občasné prespanie. Rozložené diely nie sú úplne rovné a zostáva medzi nimi medzera.

  • Výsuvný systém, tzv. “vozík”

Stretávame sa s ním pri rohových sedacích súpravách, kde sa matrac vytiahne z priestoru pod pohovkou. Je vhodný na častejšie prespávanie, avšak po dlhodobom používaní môže dôjsť k prepadu sedacej plochy.

  • Systém Roll

Ide o najvhodnejší variant pre pohovky na každodenné používanie, vďaka

zabudovanému matracu sa vyspíte ako na plnohodnotnej posteli. Rozloženie a zloženie je jednoduché a rýchle.

 

Nenechajte sa odradiť vyššou cenou. Kúpu rozkladacej pohovky je potrebné vnímať ako investíciu pre pohodlný a kvalitný spánok. Ešte pár dekoratívnych vankúšov a posteľ ako v luxusnom hoteli budete mať aj vo svojom malom útulnom byte.