Kúzelný vanilkový koláč: Nemusíte riešiť plnky ani zložité krémy, tento koláčik je sladký zázrak!

Tento zákusok je ako malé kúzlo. Na plech nalejete jedno cesto a z rúry vyberiete zákusok s lahodonou vanilkovou náplňou. Sladký zázrak!

Potrebujeme:

150 g hladkej múky

150 g tuku na pečenie (ja som použila Heru)

150 g práškového cukru

2-3 lyžičky vanilkového cukru

5 vajec

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

1 citrón

600 ml mlieka

Na posypanie:

Práškový cukor

Postup:

Tuk rozpustíme v mikrovlnke alebo vodnom kúpeli a necháme vychladnúť. Medzitým si ušľaháme žĺtky s cukrom (práškový aj vanilkovým) a keď je zmes nadýchaná a svetlá, pridáme aj vychladnutý tuk. Prešľaháme, pridáme mlieko a opäť premiešame, aby sa všetky prísady dobre prepojili. Nakoniec, za stáleho miešanie, pridáme do zmesi aj múku.

V samostatnej miske si z bielkov ušľaháme tuhý sneh, tesne pred koncom šľahanie doň vmiešame aj šťavu z 1 citróna. Teraz obe hmoty opatrne prepojíme, aby si cesto zachovalo nadýchanú konzistenciu.

Cesto navrstvíme na plech s vyššími okrajmi (17×27 cm), vložíme do rúry vyhriatej na 160 stupňov. Pečieme cca 45 minút, pričom koláčik treba sledovať a keď zvrchu začne praskať, je pripravený a môžeme ho vybrať z rúry. Necháme vychladnúť a následne vložíme do chladničky stuhnúť. Koláčik je pripravený. Pred podávaním posypeme práškovým cukrom.

Prajeme vám dobrú chuť! :-)

Zdroj: przepisy