Kúzelný vanilkový koláč: Nemusíte riešiť plnky ani zložité krémy, tento koláčik je sladký zázrak!

Tento koláčik je ako sladké kúzlo, krém sa vytvorí sám, počas pečenia.

Tento zákusok je ako malé kúzlo. Na plech nalejete jedno cesto a z rúry vyberiete zákusok s lahodonou vanilkovou náplňou. Sladký zázrak!

Potrebujeme:

150 g hladkej múky

150 g tuku na pečenie (ja som použila Heru)

150 g práškového cukru

2-3 lyžičky vanilkového cukru

5 vajec

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

1 citrón

600 ml mlieka

Na posypanie:

Práškový cukor

Postup:

Tuk rozpustíme v mikrovlnke alebo vodnom kúpeli a necháme vychladnúť. Medzitým si ušľaháme žĺtky s cukrom (práškový aj vanilkovým) a keď je zmes nadýchaná a svetlá, pridáme aj vychladnutý tuk. Prešľaháme, pridáme mlieko a opäť premiešame, aby sa všetky prísady dobre prepojili. Nakoniec, za stáleho miešanie, pridáme do zmesi aj múku.

V samostatnej miske si z bielkov ušľaháme tuhý sneh, tesne pred koncom šľahanie doň vmiešame aj šťavu z 1 citróna. Teraz obe hmoty opatrne prepojíme, aby si cesto zachovalo nadýchanú konzistenciu.

Cesto navrstvíme na plech s vyššími okrajmi (17×27 cm), vložíme do rúry vyhriatej na 160 stupňov. Pečieme cca 45 minút, pričom koláčik treba sledovať a keď zvrchu začne praskať, je pripravený a môžeme ho vybrať z rúry. Necháme vychladnúť a následne vložíme do chladničky stuhnúť. Koláčik je pripravený. Pred podávaním posypeme práškovým cukrom.

Prajeme vám dobrú chuť! :-)

Zdroj: przepisy