Najlepší lekár medzi koreninami je kurkuma: Nasypte ju do vody a využite jej silu pre zdravie!

Možno ste už počuli o liečivých účinkoch kurkumy. Patrí medzi najzdravšie koreniny na svete a zaraďuje sa medzi superpotraviny. Za svoju slávu vďačí obsahu kurkumínu, ktorý je silným antioxidantom, má antibakteriálne, antiseptické, protizápalové a protiplesňové vlastnosti.

Ako uvádza portál pannaewa, zmiešaním kurkumy s vodou, medom a šťavou z citróna dosiahnete liečivý nápoj, ktorý vám pomôže pri rôznych zdravotných ťažkostiach.

Tento nápoj má veľa výhod pre zdravie, aj pre krásu. Zbavíte sa bolesti hlavy, podporíte svoj imunitný systém, zrýchli sa váš metabolizmus, zabezpečíte si prílev energie a ešte omnoho viac.

Posilňuje imunitu

Kurkumín obsiahnutý v kurkume má antibakteriálne a antivírusové vlastnosti, vďaka čomu podporuje imunitný systém a zabraňuje infekciám horných dýchacích ciest a urýchľuje ich liečbu.

Urýchľuje metabolizmus

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Kurkuma je nenahraditeľným zdrojom antioxidantov, ktoré zlepšujú metabolizmus. Inhibuje vývoj adipocytov, to znamená buniek tukového tkaniva.

Detoxikuje pečeň

Kurkuma tiež prináša úľavu ľuďom, ktorí bojujú s tráviacimi problémami. Urýchľuje peristaltiku čriev, odstraňuje bolestivú plynatosť a zápchu, pomáha aj pri problémoch so žlčníkom a pečeňou. Zložky v kurkume stimulujú pečeň k produkcii enzýmov potrebných na odstránenie toxínov z tela. V ľudovom liečiteľstve je známy ako látka na čistenie krvi.

Predchádza chorobám srdca

 

Vďaka svojim antioxidačným a protizápalovým vlastnostiam kurkuma chráni srdce pred vážnymi poruchami. Kurkumín navyše zabraňuje hromadeniu cholesterolu a iných látok v cievach, preto znižuje riziko srdcového infarktu a mozgovej príhody.

Migréna

Nechcete na migrénu užívať silné lieky? Vyskúšajte kurkumovú vodu, funguje lepšie ako tabletky proti bolesti.

Antioxidanty

Za zmienku stojí, že kurkumová voda je skvelý antioxidant, ktorý nielenže odstraňuje toxíny z tela, ale navyše uľahčí zaspávanie. Tiež ide o vynikajúci nápoj proti stresu

Pre dobrú pamäť

Každodenné užívanie kukrumovej vody podporuje funkciu mozgu – starší ľudia by preto mali do svojho pitného režimu zaradiť aj tento nápoj.

Voda s kurkumou – recept

Potrebujeme:

1/2 ČL kurkumy

1/2 citróna

1 ČL medu

1 šálku teplej vody

štipku čierneho korenia

Postup:

Do pohára vytlačte šťavu z citróna, pridajte teplú vodu, kurkumu, korenie a med.

Dobre premiešajte. Ak kurkuma klesne na dno, znovu nápoj premiešajte. Pitie kurkumovej vody prospieva vášmu organizmu.

Prajeme veľa zdravia!

Foto: pixabay
Foto: pixabay
Foto: pixabay