Kto pozná túto zmes, nevie čo je sezónna alergia a prechladnutie: Toto je najsilnejšia prírodná zbraň proti chorobám a zápalom – stačí 1 lyžička!

Čo sa stane, ak zmiešate tieto dve potraviny? Tešte sa na hotovú bombu pre imunitu a vaše zdravie.

Po mnoho storočí je med známy svojimi liečivými vlastnosťami. To isté sa dá povedať o kurkume a to najmä v krajinách východnej Ázie, odkiaľ pochádza. Čo sa stane, ak zmiešate tieto dve potraviny? Tešte sa na hotovú bombu pre imunitu a vaše zdravie.

Kurkuma a med – hlavné zložky „zlatej zmesi“ – sú mimoriadne účinné pri zápalových a infekčných ochoreniach. Táto zmes je vynikajúcim prostriedkom na posilnenie imunity a tiež ako prevencia rakoviny (to už dnes vie aj západná medicína).

Kurkuma s medom

Potrebujeme

  • 100 g medu
  • 1 polievková lyžicu kurkumy
  • Štipku čierneho korenia
  • 2 polievkové lyžice. jablčného octu
  • 1 lyžička citrónovej kôry – z chemicky neošetreného citróna

Postup:

Zmiešame kurkuma, jablkový ocot a korenie. Pridajte citrónovú kôru a med. Dobre premiešajte, až kým nebude zmes hladká. Mimochodom, čierne korenie sa pridáva na urýchlenie vstrebávania kurkumy.

Udržujte túto zázračnú zmes v uzatvárateľnom pohári vždy v chladničke!

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

Ako ju použiť?

  1. Na prevenciu prechladnutia, sezónnych alergií a na antikarcinogénny účinok je vhodné použiť 1 lyžičku tejto zmesi každé ráno.
  2. Ak máte pocit, že na vás niečo „lezie“, takáto zmes určite príde vhod! Použite ½ – 1 lyžičky zmesi 3 – 4 x za deň. Zmes tiež bojuje proti alergiám a zápalom najrôznejšieho pôvodu. Pre zdravie je veľmi prospešná aj základná zmes pozostávajúca z kukrumy a medu. Odporúča sa však pridať aj ďalšie zložky, minimálne spomínané čierne korenie.

zdroj: takprosto