Kuriatko na zemiakovej placke: Také výborné, že aj tí najvyberavejší jedáci mali hneď prázdne taniere!

Mne by asi takáto kombinácia nikdy nenapadla, no je to až prekvapivo výborné. Ja som nakoniec ešte skúsila posypať syrom - tesne pred koncom pečenia - naozaj papanie na jednotku s hviezdičkou! :-)

Dobrý deň, posielam vám perfektnú inšpiráciu od pani Danielky zo stránky mimibazar, ktorú poznám už dlho a musím povedať, že je to asi najlepší recept na pečené kuriatko, aký som kedy skúsila. Mne by asi takáto kombinácia nikdy nenapadla, no je to až prekvapivo výborné. Ja som nakoniec ešte skúsila posypať syrom – tesne pred koncom pečenia – naozaj papanie na jednotku s hviezdičkou. Receptík si vypýtala aj svokra! :-)

Potrebujeme:

1 kurča rozporcované (alebo len stehienka)

8-9 zemiakov

3 vajcia

1 cibuľu

2-3 strúčiky cesnaku

...

2 staršie rožky

Mlieko

Soľ, korenie, vegetu, majoránku

Grilovacie korenie na kuracie kúsky

Postup:

Najskôr si vypracujeme cesto, ako keď robíme klasické zemiakové placky. Rožok natrháme a necháme rozmočiť v mlieku. Zemiaky nastrúhame, pridáme vajcia, pretlačený cesnak a kúsky rožkov, ktoré vymačkáme. Cibuľku nakrájame nadrobno a opražíme na troche oleja dozlatista – necháme trochu vychladnúť a vmiešame do zemiakovej zmesi.

Kuracie kúsky osolíme a okoreníme.

Cesto navrstvíme na pekáč a do cesta uložíme kúsky kurčaťa kožou nadol. Prikryjeme a pečieme Pri teplote 190 stupňov 40 minút. Potom kurča obrátime, posypeme grilovacím koreníma necháme ešte pol hodinku zapiecť dozlatista. Ja som pred koncom pečenia ešte posypala syrom – voliteľné, je to výborné aj bez syra.

Prajeme vám dobrú chuť! :-)

Janka