Keď potrebovali naše mamy rýchlo schudnúť bez hladovania, vždy siahli po tomto: 3 kilá dole, ani nebudete vedieť ako!

Moja starká má krátko po šesťdesiatke a keď bola mladá, ženy nemali prístup k tabletkám a diétam tak, ako my dnes. Keď potrebovala schudnúť, aby sa „vpratala“ do svadobných šiat, poznala len tento jeden recept a tak ho skúsila.

Moja mama má krátko po šesťdesiatke a keď bola mladá, ženy nemali prístup k tabletkám a diétam tak, ako my dnes. Keď potrebovala schudnúť, aby sa „vpratala“ do svadobných šiat, poznala len tento jeden recept a tak ho skúsila.

Podarilo sa jej zhodiť bez hladovania za jeden týždeň. 3-4 kilá dokážete zhodiť rýchlo a bez toho, aby ste prišli o cenné živiny. Na chudnutie vám poslúži surovina, ktorá v slovenských domácnostiach nikdy nemôže chýbať – zemiaky. Nejde však len o chudnutie, zemiaková diéta je veľmi dobrá aj v prípade, že jednoducho potrebujete prečistiť organizmus.

Recept na chudnutie a očistenie organizmu od škodlivýn

Zemiaky sú veľmi bohaté na vitamíny a živiny. Sú aj kvalitným zdrojom energie, ktorú dokáže telo naplno zužitkovať a dostaví sa rýchlo. Zemiaky váš tiež skvele zasýtia a obsahujú veľmi dôležitú vlákninu. Práve vďaka vláknine vďaka sa črevá črevá aj telo vyčistia od nánosov škodlivín, ktoré spôsobujú mnohé zdravotné komplikácie.

Kúra na detoxikáciu a chudnutie

Potrebujeme:

1 kg zemiakov – ideálne domácich

...

3 l vody

Kúsok koreňa zeleru

Postup:

Do hrnca si nalejeme 3 litre vody a dáme do nej variť zemiaky v šupke a zeler nakrájaný na kúsky.

Tento odvar pijem počas celého dňa. Kombinujeme ho s inými pokrmami (viď jedálniček). Odvar by sa mal pripravovať každý alebo každý druhý deň. Kúru dodržiavame maximálne týždeň a nie viac ako 2x do roka.

Okrem odvaru jeme len jedlá zo zemiakov – soľte minimálne a radšej použite na dochutenie bylinky, rascu a petržlenovú vňať.

Mínus 2-3 kilogrmy

Diétu držte 5, maximálne 7 dní. Za tento čas sa ľahko zbavíte dvoch až troch kilogramov. Diétu doplňte výdatným prísunom tekutín, počas dňa by ste mali vypiť aspoň dva a pol litra čistej vody či bylinkových čajov – výborné sú také, ktoré vás prečistia, napríklad žihľavový. Samozrejme, bez cukru či medu.

Raňajky

 • Celozrnné musli s čerstvým ovocím a nízkotučným mliekom.
 • Grahamová žemľa, plátok chudej šunky, čerstvá zelenina.
 • Čerstvé ovocie s nízkotučným bielym jogurtom a škoricou.

Desiata

Čerstvo lisovaná ovocná alebo ovocno-zeleninová šťava, dve ovsené sušienky.

Obed

 • Dva zemiaky varené v šupke, 100 gramov kuracích pŕs na grile, dusený hrášok.
 • Hustá zemiaková polievka so zeleninou a s chudou šunkou.
 • Zemiaky pečené s maslovou tekvicou, cesnakom a cibuľou, zeleninový šalát.
 • Zemiakový šalát s hráškom, karotkou, cibuľkou a vajíčkom natvrdo, bez majonézy – môžete ho doplniť lyžicou nízkotučného bieleho jogurtu.
 • Zemiaky dusené s hlivou, kalerábom a paprikou v jednom hrnci, dve lyžice nízkotučného tvrdého strúhaného syra.

Olovrant

Zeleninová šťava, malé celozrnné pečivo.

Ľahká večera

 • Zemiakové placky so strúhanou mrkvou, pečené v rúre alebo nasucho na panvici, zeleninový šalát.
 • Varené zemiaky posypané hrudkovým tvarohom a čerstvou petržlenovou vňaťou, nízkotučné acidofilné mlieko.
 • Pučené zemiaky s orestovanou cibuľkou, 100 gramov pečeného alebo 80 gramov údeného pstruha, studená omáčka z nízkotučného bieleho jogurtu, lyžice tvarohu a nasekaného kôpru.