Kupujte drahé pistácie? Takto jednoducho ich môžete pestovať aj doma, z pistácie z obchodu!

Pre všetkých fanúšikov pistácií máme dobrú správu. Môžete ich vyskúšať pestovať aj doma, je to skutočne jednoduché a jediné, čo na to potrebujete sú pistácie z obchodu!

Tiež patríte k milovníkom pistácií? Tento plod je veľmi chutný a teda aj veľmi obľúbený, jediným problémom však je, že pistácie sú veľmi drahé a nie každý si ich môže dovoliť kupovať každý deň. Pre všetkých fanúšikov pistácií máme dobrú správu. Môžete ich vyskúšať pestovať aj doma, je to skutočne jednoduché a jediné, čo na to potrebujete sú pistácie z obchodu!

Video nižšie vám ukáže krok za krokom, čo treba urobiť pre úspešné pestovanie pistácií z plodov.

Ako na to?

foto: pixaby

Na úspešné pestovanie budeme potrebovať nesolené pistácie, ktoré namočíme do pohára vody na 24 hodín.

Potom pistácie, ktoré vplyvom vody napučia preložíme do vlhkého papierového servítka, prikryjeme a vrch ešte postriekame vodou (používame nádobu s rozprašovačom). Necháme na okennej parapete a po 4-5 dňoch môžeme pozorovať, že sa objavili prvé malé klíčky. Potom klíčky každý deň sledujeme a keď sú dostatočne dlhé, vložíme ich pôdy (kvalitný priepustný substrát – napríklad substrát na kaktusy s prímesou piesku a rašeliny).

Najlepšie nápady na váš e-mail

Nechajte sa inšpirovať! Každý deň vám pošleme súhrn najlepších nápadov priamo na váš e-mail.

foto: pixaby

Vyklíčené pistácie vložíme do pôdy tak, aby bol i klíčky čiastočne pod zemou. Pistácia by mala byť len zľahka prikrytá pôdou. Pôdu pravidelne zavlažujte a rastlinku nechajte na parapete keď bude rastlinka vysoká približne 12-15 cm, jednoducho ju presadíte do väčšieho črepníka. Presaďte ju do suchšieho priepustného substrátu, ktorý medzi zalievaniami môže mierne preschnúť. Nezabúdajte však na pravidelnú zálievku a okolie rastlinky pravidelne rozprašujte vodu – pistácie potrebujú vyššiu vlhkosť vzduchu.

foto: pixaby

Pestovanie pistácií vyžaduje istú dávku trpezlivosti. Kvety, ktoré sú predzvesťou plodov sa objavia až po 5-6 rokoch. Dovtedy vám však bude pistácia zdobiť domov ako pekný exotický stromček.

zdroj: youtube

titulná foto: koláž dobrénoviny