Dajte som si len na 20 minút nohy do tohoto kúpeľa a ste ako znovuzrodení: Zbohom boľavé nohy, opuchy a pomôže aj na kŕčové žily!

Moja babička mi poradila tento zázračný kúpeľ na kŕčové žily a proti opuchom a bolesti nôh. Tiež pomáha v prípadoch, že máte problémy s prekrvením končatín.

Zázračný žihľavový kúpeľ nôh – na bolesť, opuchy a kŕčové žily

Vieme, ze žihľava má veľa pozitívnych účinkov. Chcem vám opísať moju skusenosť, lebo dúfam, že tým niekomu môžem pomôcť.
Moja mama trpela roky na neprekrvenie nôh.

Napriek liekom mávala bolesti nôh, niekedy pár dní vôbec nespala a bolesti sa niekedy vystupňovali až natoľko, že sme boli nútení urýchlene vyhladať lekára. Pani sestrička z ordinácie u všeobecnej lekárky nám povedala, že pomôcť sa dá so žihľavou.

Neuveriteľné, ale fungovalo to hneď.

...

Treba natrhať žihľavu –  ale dôležité je natrhať ju aj s koreňmi. Potom dobre poumývať od hliny a ponoriť do vedra so studenou vodou. Takto necháme žihlavu lúhovať celú noc.

Na druhý deň treba preliať do hrnca a nechať zohriať ale nevariť. Keď je tekutina horúca, zložíme z plameňa a necháme vychladnúť tak, aby bola tekutina príjemná a vydržali sme kúpeľ nôh. Kúpeľ stačí cca 20 min.

Neuveriteľné, ako sa mame uľavilo, už počas kúpeľa cítila účinok. Kúpeľ zaberá aj proti opuchom a na kŕčové žily.

Ďalšie recept na kúpeľ nôh, ktorý pmôže s rôznymi problémami

Kúpeľ, ktorý pomôže vládnuť pleseň na nohách

Mykóza na nohách rozhodne nie je nič príjemné. Stačí si však každý večer dopriať kúpeľ v sóde bikarbóne. Ako ho pripraviť?

3 polievkové lyžice sódy zmiešajte v lavóre s 5 litrami vody a nohy si močte asi 20 minút.

Kúpeľ nôh, ktorá uľaví  od bolesti nôh, zbaví vás opuchov a únavy

Zmiešajte 1-2 šálky octu z jablčného octu so šiestimi šálkami teplej vody a namočte si nohy do tejto tekutiny, nechajte máčať,  kým sa voda neochladí.

Tento kúpeľ je vynikajúci aj pri pocite ťažkých a opuchnutých nôh – môže za to vysoký obsah draslíka pomáha znížiť zadržiavanie tekutín, čo je častou príčinou opuchov nôh.

Funguje to aj proti nepríjemnému mravčeniu v nohách, rpe ktoré som často mala problém zaspať, určite skúste je to neškodné a môže vám to po ťažkom dni padnúť naozaj dobre.

Kúpeľ proti nadmernému poteniu nôh

Nadmerné potenie je nepríjemné a neznášam najmä ten pocit šmykľavých nôh v topánkach.

Tento recept mi zatiaľ vždy pomohol a mám ho od prababičky, ktorá vedela, ako vyriešiť mnohé problémy. Stačí pár krát zopakovať a mám pokoj, vyskúšajte, ak vás nadmerné potenie nôh tiež počas leta trápi.

Potrebujeme:

Soľ

Vodu

Jódovú tinktúru (dostať v lekárni)

Postup:

Do lavóra nelejeme vodu – tak aby sme teplotu vydržali, nasypeme 4 lyžice soli a nakvapkáme tinktúru tak,a aby sa voda zafarbila na jemne fialkastú až ružovú farbu.

Potom namočíme nohy a necháme v tejto zmesi, kým voda nevychladne. Kúru opakujeme 2x do týždňa. Mne pomôžu už 3-4 procedúry a mám pokoj nadlho.

Poznámka: Nebojte sa, ak sa vám nohy trochu zafarbia – po 1-2 dvoch umytiach sa zafarbenie stratí.

Kúpeľ na nepokojné a boľavé nohy

Potrebujeme:

2-3 l teplej vody. Do vody nastrúhame obyčajné jadrové mydlo – tuhé to najlacnejšie- a pridáme ho toľko, aby sa voda zafarbila ako mlieko. Pridáme hrsť jedlej sódy zmiešanej s morskou soľou a horúcu vodu z kanvice (tak, aby ste teplotu zniesli, nechcete sa predsa popáliť).

Nakoniec pridáme 10 kvapiek jódu (dá sa kúpiť v lekárni) a nohy necháme v tomto kúpeli presne 15 minút – nie dlhšie. Nohy som osušila, natrela a obula som si bavlnené ponožky.

Prvú noc sa mi spalo lepšie a tretiu noc som konečne prespala celú! Mne stačili 3 procedúry. Nepoužívam stále – len keď dlho sedím, alebo jednoducho cítim, že nohy sa začínajú ozývať.

Jožka M.

Eukalyptový kúpeľ proti stresu, napätiu a nespavosti

Foto: napadovy.blog

Na prípravu tohto kúpeľa pridajte do lavóra s teplou vodou epsomskú soľ podľa vlastného výberu a tiež 10 – 12 kvapiek eukalyptového oleja. Nohy namáčajte asi 20 – 30 minút. Krátko po tomto kúpeli nôh sa budete cítiť uvoľnenejší a kľudnejší.

Foto: pixabay

Bolia vás kolená, alebo svaly či kosti – zázračný kúpeľ!

Ak máte bolestivý problém, vyskúšajte  celkom jednoduchú kúru – pridajte si jablčný ocot do kúpeľa. Na uvoľnenie nôh, alebo rúk so pripravte kúpeľ zo 4 litrov vody a 2-3 šálok jablčného octu a boľavé ruky či nohy si do tejto zmesi jednoducho namočte.

Bolesť svalov po športe odstránite tak, že do tejto zmesi namočíte uterák a priložíte ho na bolestivé miesto.

Foto: pixabay